נעים להכיר / דבורה דרוק

הדרך מעיצוב פרחים ושולחנות בחתונות יוקרה לנישה קצת שונה ובדרך מיוחדת כפי שהיא, החליטה לאמן זוגות לצלוח את פרק ב'. האהבה לבד לא תצלח לשאת את כל האתגרים העומדים בפינהם // נבחרת השבוע של המדור דבורה דרוק

דבורה דרוק מגשימה חלום עם תרומה ענקית לקהילה, אם בעבר שמחה אנשים דרך העיצוב והפרחים,היום היא משמחת אנשים דרך אימון הנשמה.

נולדה לפרחים, גדלה לתןך עולם העיצוב, דור שלישי למעצבי אירועים. הפיקה ועיצבה במשך 22 שנים, "המציאה  את הגלגל" כל פעם מחדש.

הייתה נוסעת לתערוכות,מרחיבה את החשיבה, מחדשת רעיונות בעיצוב עד החיקוי הבא …כשהיו מחקים אותה הבינה שזה טוב מאד! ואז שוב אותגרה לרעיונות הבאים.

היום היא מתעסקת באימון אישי וזוגי, עם אותו תשוקה ולהט של עיצוב, היום זה להנחות אנשים, להיות קשובה, מכילה. ישנם היום ב"ה הרבה מאמנים, יש היום יותר חשיפה וידע, נתנה לנו היום האפשרות ללמוד, להבין ולהתקדם. יחד עם זאת, יש ככ הרבה כאב ,סבל וקושי להתמודד עם ניסיונות ואתגרים. הגעתי מהמקום הזה, והשאלה הראשונה שנשאלתי היתה :"איך את שהתגרשת יכולה לייעץ על זוגיות"?!

היצירתיות שלי באה לידי ביטוי גם באימון ובקרוב אני מרחיבה את האימון הזוגי למשפחתי כשהפוקוס הוא פרק ב. תוכנית "אושר בריבוע" תצא בהסברה מקיפה ויסודית על המחויבות הזוגית בנשואים שניים. האהבה לבד לא תצלח לשאת את כל האתגרים העומדים לפתחם… אבא/אמא חורג/ת, מזונות, הסדרי ראיה , אקס/ית ועוד. והתפוגגו להם האהבה והחלום להפליג לחוף מבטחים.

איזה סיפור מיוחד את יכולה לספר לנו מעבודתך?

כחודשיים לפני ליל הסדר הגיעה אלי אשה בנשואים שניים עם ילדים נשואים מ2 הצדדים. השלווה שלהם הופרע, הוא דורש בליל הסדר את ילדיו והיא את ילדיה…

ב2 מפגשים הצפנו את הבעיה (זה אף פעם לא רק זה) והומצא פתרון לטובת הצדדים. בעת הדלקת הנרות לליל הסדר (ערב שבת היה) קבלתי הודעה נרגשת מעוטרת בלבבות " החזרת לנו את האושר לביתנו". זאת הרגשה של שליחות.

מה הזיכרון ילדות שלך?

כתה ב ילדה בת 7 משחררים אותי מבית הספר לפני סוף הלימודים מבלי להסביר את הסיבה ,וכשכולי מאושרת ששוחררתי לפני סוף הלימודים אני נתקלת ברחוב במודעת אבל גדולה "פוליא זילברשלג" סבתא שלי.

אני זוכרת את עצמי רצה ובוכה, בוכה ורצה ומאד כועסת. היום בניתוח מחשבתי לאחור אני עדיין לא מבינה איך שלחו אותי כך לבד ולא יידעו אותי…

מה הוא איכות חיים מבחינתך?

שבת!

ההכנות הבישולים אירוח הילדים והנכדים, מתגעגעת לזמירות שבת של אבי ז"ל.

מה מטריד אותך לפני השינה?

התמודדות, חושבת על האנשים שהיו בקליניקה ומתפללת עליהם שיהיה להם טוב.

איזו דמות היא השראה בעינייך?

אבא שלי האהוב, היה איש חינוך במהותו. הוא אמר שכל אומן דורך על פסולת אומנותו, זגג על שברי זכוכית נגר על נסורת ומחנכים על נשמות.

עם מי היית רוצה לשבת לקפה?

עם רחל אמנו, נולדתי ביום הזיכרון שלה י"א בחשון, הייתי מבררת איתה כמה נושאים…

מהי הצלחה?

הצלחה לא נמדדת בתוצאה, הצלחה נמדדת מהסיפוק שבתהליך.

מי או מה מצחיק אותך?

הנכדים בשלב שהם מתחילים לדבר ומשבשים מילים. אלו נכסי צאן ברזל שלי.

יעד בארץ ובעולם שאת משתוקקת להגיע אליו?

בארץ, המצדה בזריחה עם משהו ששווה להיות אתו…

בעולם, שייט רומנטי בקרביים, כן אני עוד מאמינה ברומנטיקה.

רגעים ביום שאת לא יכולה לוותר עליהם?

בוקר במרפסת, ברכות השחר וקפה הפוך.

שוקולד או חטיף בריאות?

שוקולד, זה בריאות!

מה המשפט שהכי הרים אותך?

האדמור  מסערט ויזניץ זצ"ל שאמר לי : "תתגרשי, מגיע לך להיות מאושרת ואני מבטיח לך שתיהי מאושרת"

מה אמרו לך אל תעשי אף פעם?

לא אמרו לי

אישה היא?

האישה היא מתנה לאנושות מבורא עולם!

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נשים... ועץ... הולכים ביחד

    האתר הזה מוכיח….
    רחמנא ליצלן!

    אתר מגעיל ודוחה! |
    הגב