נעים להכיר: הכירו את בת שבע דרגן, מאבחנת ומאמנת

ראיון אישי עם בת שבע דרגן, מפתחת שיטת "אסטרולוגיה באמונה", מאבחנת ומאמנת

בת שבע דרגן, בת 48, נשואה, אימא ל-7 ילדים ו-2 נכדים מדהימים.

בת שבע: "פעם הייתי מספרת שהייתי בגיהינום וחזרתי ממנו. היום, אני רכה וחכמה יותר ויודעת שזה לא היה הגיהינום אלא בית הספר הטוב ביותר, שללא רחמיו וטובו של הקב"ה, לעולם לא הייתי יכולה להרשות לעצמי.

"כיום, אני מאבחנת ומאמנת. פיתחתי שיטה שנקראת 'אסטרולוגיה באמונה', שיטה המשלבת את תורת האסטרולוגיה עם האמונה היהודית ויסודות הלקוחים מעולמה של תורת ישראל ותורת החסידות.

"השיטה נשענת על הידיעה שמה שיש לנו, זה הכי טוב בשבילנו. האופי שלנו, מציאות החיים שלנו, האנשים שלידנו. מה שגורם לנו לחוסר שביעות רצון זה החשיפה שלנו לדברים של אנשים אחרים והמחשבה, שאם יהיה לנו את מה שיש להם – יהיה לנו טוב יותר.

"כשאנחנו מקבלים את מי שאנחנו, מקבלים באהבה את מה שהבורא נתן לנו ומחדדים את השליחות שלנו פה בעולם, אנחנו פורצים לעצמנו את הדרך להצלחה אישית, משפחתית וכלכלית.

"אני עובדת עם אנשים באופן פרטי, מלמדת את השיטה ומוסרת הרצאות. אני משלבת את הידע שרכשתי במשך הרבה מאוד שנים כשעבדתי בתחום התקשורת והפרסום, כדי להפיץ לכמה שיותר נשים את השיטה שללא ספק, משנה ושינתה עבור רבים ורבות את חייהם".

מה את זוכרת מהילדות שלך?

"הילדות שלי מתחלקת ל-2. התקופה הצעירה ממש, כשעוד הייתי רק מי שרציתי להיות – שובבה, מרדנית, פורצת גבולות. בטוחה בעצמה, נועזת, תמיד עם התפקיד הראשי בהצגה שנענית לכל אתגר. אח"כ הסביבה התחילה להשפיע, לא ממש הסתדרו בשנים ההן עם התעוזה שלי וכמו כל ילד נורמלי, יותר מכל רציתי שיאהבו ויקבלו אותי, אז הנמכתי את הלהבות, התכנסתי יותר בעצמי ופיתחתי חוסר ביטחון ששרידים שלו מלווים אותי עד היום.. את התקופה הזו סיימתי אני חושבת רק כשהגעתי לגיל 30, כשעשיתי את פריצת הדרך של חיי".

מה זה איכות חיים בעיניך?

"איכות חיים בעיניי זה לא לדאוג. איכות חיים זו שלוות נפש. זה לא משנה מה יש לנו, כמה יש לנו, איפה יש לנו. אם אין שקט נפשי, אין לנו כלום".

טוקבקים זה טוב או רע?

"טוקבקים אנונימיים זה רע מוחלט. טוקבקים עם שם מלא זה מעניין J".

מה מפחיד אותך?

"מפחיד אותי שלא יאהבו אותי. מפחיד אותי להישאר לבד. מפחיד אותי לאבד את מי שאני אוהבת. מסתבר שאני הכי אנושית שיש".

מה מטריד אותך לפני השינה?

"האמת, שהקב"ה עשה איתי חסד ואני נרדמת נורא מהר. כך שהזמן בו יש לי לחשוב הוא קצר מאד. אבל לרוב אני מוטרדת שלא הספקתי לעשות את כל מה שרציתי, ומוטרדת מזה שאולי לא עשיתי כמיטב יכולתי איפה שהיה צריך".

לאיזו דמות את מתחברת?

"אני רואה השראה באנשים שלא מפחדים להיכשל. שהולכים בדרכם ולא נבהלים או נפגעים או לוקחים אישית או מתפתלים כדי לשמור על איזה כבוד עצמי שמחפה על חולשה וחוסר ביטחון. שמסוגלים להיות נחושים בלי לוותר על האנושיות שלהם".

מהי הצלחה בעיניך?

"הצלחה בעיניי זה לממש את הפוטנציאל האישי שלי ולחוות סיפוק, בלי קשר למה אחרים אומרים או חושבים".

מה מצחיק אותך?

"מצחיקים אותי הרבה דברים. אבל בעיקר אנשים שלא מפחדים לצחוק על עצמם".

עם מי היית רוצה לשבת לכוס קפה?

"הייתי שמחה לשבת ולשתות עם הרבנית חנה ע"ה, רעייתו של הרבי מליובאוויטש זצ"ל. היא בעייני אישיות מיוחדת במינה, מצד אחד היא ידועה כאישה עוצמתית ומיוחדת בזכות עצמה, אבל שכאשתו של הרבי, נשיא הדור, השכילה לבטל את עצמה ולשים את עצמה בצלו. ניגודיות, שאולי בכלל לא מנוגדת, שמרתקת ומהווה עבורי סמל ודוגמא".

מה היעד שעוד לא היית בעולם ואת רוצה להגיע אליו – ולמה?

"אמנם הייתי מספר לא מבוטל של פעמים בארצות הברית, אבל החלום שלי זה טיול מחוף אל חוף בארה"ב. אני מוקסמת ומכורה למרחבים, לשפע, לעושר ולעוצמה שהמדינה הזו משדרת".

איזה שיר אהוב עליך במיוחד?

"מוסיקה היא אחד הדברים שעושים לי הכי הרבה קווצ'ים וסלטות בלב. לכל תקופת זמן יש את השיר שאהוב עליי, משהו שמייצג את המצב הרגשי בו אני נמצאת. אני חושבת שבשנים האחרונות האהוב במיוחד הוא 'קטונתי מכל החסדים'".

מה מרגיע אותך ?

"מרגיע אותי ים. מרגיע אותי אוכל טעים. מרגיע אותי חיבוק ולפעמים מספיק חיוך מבעלי".

שוקולד או חטיף בריאות?

"שוקולד. תמיד".

במילה אחת! אישה היא?

"אישה היא מים".

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרבנית חנה

    אמו של הרבי מליובאויטש כמובן.
    והתכוונת לרבנית חיה מושקא.

    הילי |
    הגב