נעים להכיר: הפרופילים המזויפים של חמאס

מחלקת ביטחון המידע באגף המודיעין של צה"ל סיכלה ניסיון נוסף של ארגון הטרור חמאס להשתלט על טלפונים של חיילי צה"ל, באמצעות פרופילים מזויפים ברשתות החברתיות

מחלקת ביטחון המידע באגף המודיעין של צה"ל סיכלה ניסיון נוסף של ארגון הטרור חמאס להשתלט על טלפונים של חיילי צה"ל, באמצעות פרופילים מזויפים ברשתות החברתיות.

כזכור, לפני כחודש דיווחנו כי במסגרת מבצע 'לב שבור' אותרו אפליקציות היכרויות שפיתח ארגון הטרור חמאס, שבאמצעותן ניסה להונות חיילים ולהוריד תוכנות ריגול זדוניות לטלפונים הניידים שלהם.

ראש ענף מדיניות הגנת המידע בצה"ל אמר: "בוודאות שחמאס נכשל במשימתו ולא הצליח לגרום לדליפת מידע מסווג. כבר חודש שהמבצע מתקיים, וכל עוד החיילים ימשיכו להטיל ספק ולפעול על פי ההנחיות, ההישגים בו ימשיכו להיערם והארגון ימשיך לפעול ללא הצלחה".

סא"ל א', ראש ענף מדיניות הגנה המידע במחלקת ביטחון מידע בצה"ל, אמר: "הדיווחים שקיבלנו לאחר הפרסום עסקו הרבה בכך שחיילים חשבו שאפליקציה מחנות אפליקציות רשמית היא בהכרח לא מסוכנת. לאחר שסיכלנו וחסמנו את פעילות האפליקציות, ניסה חמאס ללא הצלחה לשמר קשרים שהתחיל בעבר, או ליצור קשרים חדשים בעזרת זהויות שטרם נחשפו. בזכות מודעות הדיווח הגבוהה שיצרנו, גם את הניסיונות האלה חשפו חיילים, וכך סיכלנו דמויות מזויפות נוספות".

בזכות סבב הדיווחים האחרון, חשפו את פעילות הארגון ברשת חברתית נוספת ופופולרית במיוחד – האינסטגרם. "זו רשת שתרבות השיתוף בה היא מוגברת וסובבת כולה סביב תמונות, שיתוף, ו'תראו אותי'" מסביר סא"ל א', "הפופולריות והצורך בעוקבים הופך את הסיכון למוגבר, ולכן יש לשמור שם על אותן הנחיות – לא לאפשר למישהו שאנחנו לא מכירים לעקוב אחרינו, ולהיזהר מלינקים בהודעות בתיבת הדואר האישית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.