נעים להכיר – השקחנית סמדר מורג

הזיכרונות מהכפר הקטן בהולנד, הלחץ מהדור החדש שגדל פה, ומי מצליח להצחיק אשה שהקריירה שלה היא סביב צחוק וחיוך. שאלנו את השחקנית סמדר מורג והיא ענתה

קצת עליך ? 

סמדר מורג, בת 47 מספר שהוא סך הכל מסמל עטיפה, נשואה ליגאל +3, (יש לנו יחד 2 ילדים) יוצרת, כותבת,  שחקנית וסטאנדאפיסטית, ורוצה לחולל שינוי בתרבות עבור האישה הדתית.

מה את זוכרת מהילדות שלך?

יש לי המון זיכרונות גדלתי בהולנד בכפר קטן, הייתה לי ילדות מדהימה עם המון טבע  וחברות. כבר כילדה הייתי מפיקה הצגות ומחלקת כרטיסים לכל השכונה, ומופיעה בחנייה הסגורה של אבא שלי להצגות האלו לא היה סוף.

מה מפחיד אותך?

אני מפחדת קצת מהדור החדש שקם וגדל, הילדים של היום כל הזמן עם מכשירים, ולא כמוני בטבע בונה מקומות מסתור עד השקיעה, הם פחות מתקשרים ביניהם, וגם השפה בחוץ קשה מאוד, מפחדת שהרגישות אחת לשנייה תעלם

מה מטריד אותך לפני השינה?

היום כבר למדתי לכתוב הכל על פתק לפני השינה, ככה אני לא מוטרדת ולא פוחדת לפספס מטלות. הייתה תקופה שישנתי מעט ולא נרדמתי. כמה צריך להודות על שינה טובה ורצופה.

מהו בעינייך איכות חיים?

לעשות מה שעושה לך טוב, אני למשל אוהבת ללכת על שפת הים כל בוקר, ולפני כמה חודשים התחלתי עם יוגה, לעשות משהו רק לעצמי תורם לאיכות חיים. אני יותר שמחה ורגועה לראות שיעורים מחזקים, וכמובן להיות עם המשפחה כולם יחד. ואם אפשר פרנסה טובה, זה כמו לימון, מוסיף המון.

טוקבקים – זה טוב או רע?

אם זה טוב – זה נעים, אישי ובונה. אבל זה רע כשזה עובר כל גבול, היום אנשים מרשים לעצמם לומר הכל.

מהי הצלחה בעיניך?

לחיות באמונה שלמה שהכל לטובה ולהסתפק בזה. לצערי גם אני לא מושלמת בזה, ביום יום אני די מצליחה ליהנות מההצלחות שלי, כפרפורמרית אני רואה שהקהל נהנה וזה מאוד מחמיא כשאנשים קונים כרטיס בכדי לבוא לראות אותי.

 דמות שאת מתחברת? (השראה)

אופרה וינפרי והרבנית שלי, הרבנית כי היא נותנת המון דברים פרקטים שתורמים לחיים יהודים מלאים זה מעשיר את המשפחה. אופרה, כי היא פשוט דוגמה של אישה אותנטית, מאמינה גדולה ומוכשרת, כשהייתי צעירה הייתי מתבוננת בה יום – יום למדתי ממנה המון משפטים חזקים, כאלו שדוחפים אותך קדימה, כמו באימון.

מי מצחיק אותך?

האמת, בעלי מאוד מצחיק אותי, אנשים חושבים שזו אני המצחיקה בבית בגלל המקצוע, אבל בבית אני די רגילה ובעלי שבחוץ הוא ה"רגיל", בבית מאוד מצחיק, כשהוא לא מצחיק אני יודעת שהוא עייף.

עם מי היית רוצה לשבת לקפה?

עם הרבה נשים, החל מהרבנית ימימה מזרחי  עד בט מידלר ואם אפשר אז קצת יותר מקפה, ארוחה למשל, כי אני בטוחה שלא נספיק על כוס קפה.

איזה שיר אהוב עליך?

אני קמה עם מוזיקה והולכת לישון עם מוזיקה, המון שירים אהובים עליי לא יכולה לבחור מצטערת, זה כמו לשואל איזה אוכל את הכי אוהבת, כל יום אותו דבר נמאס.

רגע משפחתי שחקוק לך בזיכרון?

אני חושבת שהלידה של הילדים, אין חוויה יותר חזקה מלקבל ילד לעולם. אני זוכרת את ההרגשה כאילו זה קרה אתמול, מיד חשבתי לעצמי במה זכיתי שניתן לי כזו מתנה גדולה, בתור בן אדם כזה קטן הקדוש ברוך הוא נתן לי כאלה מתנות, מקווה מהם להרבה נכדים.

במילה אחת אישה היא ….?

גדולה!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.