נעים להכיר – פייני סוקניק

לקחנו את מייסדת ומנהלת "באשר תלכי", פייני סוקניק לסבב השאלות שלנו, על הדברים שמפחידים ומצחיקים אותה, ולמה היא חושבת שקפה ובני אדם הם יצירות הטבע הכי מדהימות

קצת עליך?

פייני סוקניק- ירושלמית
בת 35, פעילה חברתית חרדית פמינסטית, יועצת חינוכית. נשואה בשנית באושר. אמא לשלושה ילדים. מייסדת ומנהלת את "באשר תלכי"- ארגון ללווי נשים חרדיות ודתיות במצבי פרידה וגירושין יזמת "יושבות על קפה" מפגשי קפה וחיבורים לנשים בירושלים.

מה את זוכרת מהילדות שלך?

הייתי ילדה עסוקה מאד. חוגים, חברות, ספרים. מעולם לא היה לי משעמם,  היו תקופות- בילדות שהכנתי לי לוח זמנים כדי לעמוד בכל הדברים שרציתי לעשות. לא הסכמתי לוותר על כלום.

מה מפחיד אותך?

רוע. ברמה האישית, ברמה  הארצית ובעולם כולו.  בכל פעם שאני נתקלת ברוע, אני כואבת, ומפחדת שהנה, הרעים הולכים לנצח את הסיבוב הזה.

מה מטריד אותך לפני השינה?

לא מטריד אותי, אבל לרוב אני משתעשעת במחשבה על כל הדברים ששכחתי לעשות או לא הספקתי. יש לא מעט כאלה. אחרי שתי דקות כאלה, אני מעדיפה להירדם.

מהו בעינייך איכות חיים?

שלוות נפש ויושרה פנימית הם בעיני דברים שמקדמים איכות חיים. וגם לדאוג להקיף את עצמי באנשים חיוביים שעושים לי טוב.

טוקבקים זה טוב או רע?

טוקבקים זה עניין למחקר סוציולוגי, לא מתרגשת מהם.  מדי פעם קוראת כדי להכיר ולהבין, גם את התגובות המחזקות וגם את ההתנגדות. לפעמים הטוקבקים הם כל כך אישיים וממוקדים שאני מזהה את אלה שכתבו אותם. (כן, כן, אתם שיודעים על מי אני מדברת)

מהי הצלחה בעיניך?

לקום בבוקר ולדעת בשביל מה קמים, ולמה אנחנו נמצאים בעולם הזה, מעבר לקפה של הבוקר ושוקולד- שזה מצוין, אבל עדין לא סיבה מספקת לקום מהמיטה.

לאיזה דמות את מתחברת? (דמות שנותנת לך השראה)

יש לי אלבום של דמויות מעוררות השראה, כל אחת בתחומה. פעמים רבות, כשאני מתלבטת במשהו, מה שעולה לפני זו הדמות של הבת שלי, מיכל.
היא ההשראה שלי. השאלה שאני שואלת את עצמי היא – איך אני רוצה שהחיים שלה ייראו, מה אני רוצה שהיא תלמד ממני. תמיד מחפשים דמויות מהעבר להשראה, אותי העתיד ממלא השראה.

מי מצחיק אותך?

בדרך כלל, הילדים שלי, לפעמים אני צופה בהם מהצד, ומוצאת את עצמי צוחקת בקול. גם הומור שחור מצחיק אותי מאד. מה לעשות, יש בי איזה חלק פולני קטן שמחפש דרכים להביע את עצמו.

עם מי היית רוצה לשבת לקפה?

עם מי לא? קפה זה מצוין (במיוחד נטול קפאין, ללא סוכר עם חלב דל) ואנשים – זו אחת מתופעות הטבע הכי  מרתקות. לכן הקמתי את "יושבות על קפה"- מיזם
הכרויות נשי על כוס קפה.

איזה שיר אהוב עליך?

שיר לועזי בשם defying gravity.  לקוח מתוך המחזמר  wicked. חפשו אותו ביו- טיוב. ותקשיבו למילים כמו שצריך.

מהו רגע משפחתי שחקוק לך בזכרון?

החתונות שלי – שתיהן היו חוויות מרגשות, שונות לחלוטין אבל בהחלט נכנסו לרגעים שנחרתו אצלי.

מה מרגיע אותך? (רגעים)

ריצה, שחיה, מוזיקה של באך. חוף ים בודד ושמיים פרושים לרוחב. נשימות מעגליות

שוקולד או חטיף בריאות?

שוקולד, נו באמת…

במילה אחת אישה היא..?

אדם. הכי פשוט, הכי נכון, הכי משחרר.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין עליך

  רק מילה אחת
  מדההימהה
  אוהבת אותך ולוואי ירבו כמוך בישראל

  בטי |
  הגב
 2. פמניסטית?

  חרדית ופמניסטית לא הולך יחד.
  צריך לבחור או זה או זה.
  עבודה זרה בשיתוף

  מוני |
  הגב