נעים להכיר // שלי ארטמן

מייסדת שותפה של נפלאו״ת, מורה לעבודה פנימית ומאמנת לפריצות דרך ושינויים. בעברה היתה קצינה בצה"ל 25 שנים, הצלחה מבחינתה זה האומץ לנסות, "התוצאות לא בידיים שלי: אם קיבלתי את התוצאה שרציתי = אני שמחה. אם לא קיבלתי את התוצאה שרציתי = זו צמיחה" // נבחרת השבוע במדור

שלי ארטמן מעידה על עצמה שהיא בעיקר אשת איש, ואמא לשלושה מופלאים. למרות הקריירה הענפה שלה כקצינה בצה"ל 25 שנה. לצד הקריירה הזוגית והאמהית, היום היא מייסדת שותפה של נפלאו״ת (נשים פועלות למען אחדות וקירוב לבבות) עם חברתה האהובה – מירי שניאורסון ומורה לעבודה פנימית ומאמנת לפריצות דרך ושינויים.

השראה מאישה שהצליחה להוציא מעצמה את המקסימום ועוד מוציאה ועובדת להעביר את המסרים שלה הלאה.

איזה סיפור מיוחד את יכולה לספר לנו מעבודתך?

הייתי ילדה שמנה ונערה מתבגרת שמנמונת פלוס. תמיד אמרו לי: את יפה, לא חבל??? בסתר ליבי חלמתי להיות עם גוף ״נורמלי״. לאחר שירדתי כ-45 קילוגרם, שומרת על משקל של פחות מ-60 ק״ג מזה 12 שנים. במסגרת הפעילות של נפלאות, למען הפצת האחדות (ולא אחידות) וקירוב הלבבות, הוזמנו שותפתי ואני לצעוד על מסלול דוגמנות (ממש ככה) כדי להעביר את המסר שלנו גם ברוח וגם בחומר. זכינו ללבוש דגמים מרהיבים שנתפרו במיוחד עבורנו ולפי מידותינו ע״י מעצבת אופנת העילית – מירי קלה. מי אמרה סגירת מעגל ולא קיבלה???

מה הזכרון ילדות שלך?

אני זוכרת את עצמי בגן טרום חובה או חובה, עוזרת ויד ימינה של הגננת, מנהלת את הילדים … ניצני המנהיגות היו שם מההתחלה.

מה הוא איכות חיים מבחינתך?

איזון. להצליח לשלב ולאזן בין בית לפעילות ציבורית, בין רוח לחומר, בין גוף לנפש. תכלס – למצוא זמן לבעל ולילדים שלי לצד יציאה לפגישות, ליזום פרוייקטים, הרצאות, סדנאות ותחזוקת קהילה, לעסוק בספורט (הליכות ופילטאיס – כי חייבים משהוא לנפש) לצד קריאה וכתיבה, לעבוד במלוא המרץ ולמצוא זמן גם לנוח ולנפוש.

מה מטריד אותך לפני השינה?

המנעד הוא רחב – לפעמים איזשהו פרוייקט שתקוע או פגישה חשובה שמתוכננת למחרת היום ולפעמים מה בא לי או כדאי לי ללבוש…

איזו דמות היא השראה בעיניך?

נשים אמיצות, משפיעות, שאומרות בדרכי נועם את האמת שלהן, גם אם היא לא פופולרית או לא תזכה אותן במחיאות כפיים או גלי אהדה. רוב החברות שלי הן כאלה.

עם מי היית רוצה לשבת לקפה?

עם אחת מהאמהות או מהנביאות/מנהיגות הבאות – שרה, רבקה, מרים, דבורה, אסתר; או אולי רות או נעמי… הקיצר – אחת הדמויות הנשיות במקרא/ במגילות.

מהי הצלחה ?

האומץ לנסות. יש לי סלוגן שאני מאד מאמינה בו: או שמחה או צמיחה! כל מה שאני מעזה לעשות או לומר הוא הצלחה מבחינתי; התוצאות לא בידיים שלי: אם קיבלתי את התוצאה שרציתי = אני שמחה. אם לא קיבלתי את התוצאה שרציתי = זו צמיחה (אם אשכיל ללמוד את השיעור).

מי או מה מצחיק אותך?

האמת שאין הרבה דברים שמצחיקים אותי, אני אישה ״כבדה״ מטבעי; מה שגורם לי לחייך הם בדרך כלל הדברים הקטנים בחיים- פרח יפה, בגד עם טוויסט, אוטו או בית מעוצב, יצירת אומנות הומוריסטית, אבל הכי הרבה – כתיבה טובה (ספר/פוסט/בלוג וכד׳)

יעד בארץ ובעולם שאת משתוקתת להגיע אליו?

ניו יורק! תמיד! למרות שאני מקפידה לבקר שם לפחות פעם בחצי שנה, אף פעם לא שבעה מהעיר הזאת ובכל רגע נתון מוכנה לעזוב ה-כ-ל (כולל את הבעל והילדים) וליסוע. עכשיו!!!

רגעים ביום יום שאת לא יכולה לוותר עליהם? 

לא תקף לעכשיו, אבל אחד הרגעים הקסומים ביום שלי, או – נכון יותר – בלילה, זה לעשות סבב בין חדרי הילדים, לראות אותם ישנים במיטתם, זה מרחיב לי את הלב. הרגע שבעלי נכנס הביתה מהעבודה ואני יודעת שתודה לאל, נגמר עוד יום של אטרף והוא יכול להסדיר את הנשימה ולנוח.בנוסף, כשאני לא מתעצלת (עכשיו אני דווקא בתקופה די טובה), אני קמה ברבע לשש בבוקר ויוצאת לצעדה של 40 דקות. זמן מופלא, ניקוי ראש אמיתי, לבד עם המחשבות והתכנונים שלי.

שוקולד או חטיף בריאות?

לא זה ולא זה. מקפידה על תזונה בריאה, 3 ארוחות ביום בלי נשנושים ביניהן, נטולת סוכרים ופחממות לחלוטין מעל 12 שנה ולאחרונה גם נגמלת ממתיקים מלאכותיים.

מה המשפט שהכי הרים אותך בחיים?

רוצה להתחתן איתי? – הצעת הנישואים של בעלי.

ומה אמרו לך אל תעשי אף פעם?

אף פעם אל תגידי ״אף פעם״

אישה היא? 

אוסף של תכונות ויכולות כגון: ההכלה, תקשורת, שיתופי פעולה, חמלה, נתינה ותמיכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.