"נעלה לישראל – טראמפ כמו היטלר" (וידאו)

4 מהמפגינים בניו יורק הסבירו מול המצלמה של ברהנו טגניה מדוע יצאו לרחובות ולמה, כך לדעתם, יש עוד סיכוי לשינוי. צפו {ברהנו עם המפגינים}

גם חמישה ימים לאחר שטראמפ נבחר, השמאל באמריקה מתקשה לקבל את התוצאות , ברחבי ארצות הברית  עשרות אלפים יוצאים מדי יום להפגין נגד טראמפ ומסרבים להשלים עם התוצאות.

4 מהמפגינים בניו יורק הסבירו מול המצלמה של ברהנו טגניה מדוע יצאו לרחובות ולמה, כך לדעתם, יש עוד סיכוי לשינוי.

ג'וש בירנבאום השווה את בחירתו של טראמפ לעליית הנאצים לשלטון בימי מלחמת העולם השנייה. הוא טוען כי ההיסטוריה חוזרת על עצמה וישנו חשש לחיי המיעוטים בארצות הברית.

"אני לא רוצה שההיסטוריה תחזור על עצמה כמו בימי הנאצים", הוא אומר. "אני מאמין שכל אחד יש זכויות: טרנסג'נדרים, להט"ב, מהגרים, פליטים, מוסלמים, מקסיקנים. כל מי שדונלד טראמפ שונא. יש לי הרגשה שטראמפ יקים מחנות לאנשים שהם לא מספיק אמריקנים".

"יש לו משפחה של מהגרים", מוסיף ג'וש. "רעייתו וילדיו לא היו פה לולא היו מהגרים. בגלל זה אני מוחה. ממה שראיתי בפייסבוק הם פוחדים ואני פוחד לחיות באמריקה ששונאת את כולם ולא מקבלת. עבדנו כל כך קשה למען נישואים גאים, לגיוס הומואים והוא מתכוון לשנות את כל זה וזה מפחיד".

בירנבאום, ממוצא יהודי, מציין שמשפחתו חושבת לעלות לישראל בעקבות תוצאות הבחירות. "ההורים שלי אמרו שאם יהיה ממש גרוע נעשה עלייה לישראל", הוא מבהיר. "אני שונא את דונלד טראמפ. אני לא רוצה לראות את המראות ממלחמת העולם השנייה כש-60 מיליון אנשים נרצחו. אני חושב שזה מה שדולנד טראמפ יעשה למי שלא מסכים עם הערכים שלו".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני דווקא שונא את ג'וש בירנבאום

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב