נעלי ספורט לעשות ספורט ולהיראות

על ביגוד (והנעלה) ספורטיבית – אטרקטיבית

כל מי שמכיר את עולם הספורט מקרוב, עולם הריצה, רכיבה על אופניים וכן משחקי כדור שונים, ידע לספר שהחל משנות השמונים וביתר שאת בעשור האחרון, חל שינוי עצום בתחום של ביגוד והנעלה. עד שנות השמונים ספורטאים מקצועיים וחובבים נהגו לנעול נעלי ספורט או ללבוש בגדים שלא היה בהם שום ייחוד מבחינת עיצוב, וצריך לומר גם מבחינה פרקטית, היה מדובר בנעלים ובגדים שהיו כללים מדי. כולם השתמשו בחולצות או גופיות כותנה, כמעט כל סוגי הנעליים היו דומות (להוציא נעלי כדורגל שהיו להם פקקים מיוחדים), זאת כתוצאה מכך שרמת הידע בתחום היתה מאוד נמוכה.

בשנות השמונים החל להיכנס העניין של עיצוב בגדי ספורט ועם הזמן החלו חברות הנעלה וביגוד להכניס גם אלמנטים שהפכו את הפעילות הספורטיבית להרבה יותר נכונה ובריאה, המוצרים בהם השתמשו ספורטאים מקצועיים וחובבים היו הרבה יותר נוחים לשימוש והביאו לתוצאות הרבה יותר טובות.

אנחנו יכולים לראות מספר דוגמאות לכך, למשל במקום מכנסיים צמודות החלו שחקני כדורגל וכדורסל ללבוש מכנסיים שמגיעים עד הברכיים, במקום חולצות כותנה שספגו את כל הזיעה והקשו על הריצה החלו אצנים מקצועיים וחובבים להשתמש בחולצות מנדפי זיעה עשויות (DRYFIT) אשר הפכו את הריצה להרבה יותר נוחה. זה נכון גם לגבי נעלי ספורט, במקום נעלים רגילות לכל המקצועות, החלו ספורטאים להתייחס לשאלות כמו מבנה הרגל, סוג האימון, סוג המשטח עליו מתאמנים (כביש, שטח, פרקט), הבחנה בין החלק העליון לחלק התחתון של הנעל, ריפוד ועוד. נעלי ספורט איכותיות יכולות למנוע פציעות ולאפשר לאצן להשיג תוצאות הרבה יותר טובות.

ביגוד והנעלה ספורטיבית לא רק בשביל התוצאות אלא גם בשביל האטרקטיביות

צריך לומר את האמת, כיום כל מי שרוכש בגדי ספורט, לא משנה אם זה לצרכים מקצועיים או לצרכים אחרים, הרי שהוא נהנה מאפשרות לבחור בגדים מעוצבים בצורות שונות ואטרקטיביות ולרוב הוא גם בוחר בבגדים כאלה.

אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד אצנים שבוחרים בגדי ריצה לא רק על פי איכות הבד (כמעט כולם רצים עם בגדים מנדפי זיעה) אלא גם על פי האטרקטיביות של העיצוב שלהם. כך למשל, נמצא בגדים בהירים ומבריקים, אשר מאפשרים להם גם להיות זוהרים בחושך. כמו כן הם יבחרו מכנסיים צמודות (טייטס) שהן גם נוחות לריצה אך גם מאוד אטרקטיביות למי שהוא רזה ויש לו ירכיים רזות.

גם במקרה של נעלי ספורט, הרי שאפשר למצוא מודלים שונים של עיצוב, החל מנעליים בעלי צבע אחד ועד נעליים עם מגוון צבעים, שיוצרים עיצוב מעניין. אפשר גם למצוא נעלי ריצה שיוצרו במיוחד לרגל אירועים מסוימים כמו אולימפיאדה או מרתון מסוים, מה שהופך אותן להרבה יותר ייחודיות ולא פעם גם יותר אטרקטיביות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.