נערה דתייה במאבק מול צה"ל: "לא רוצה להתקלקל"

ר'׳ בחורה דתייה ממודיעין שמקיימת אורח חיים דתי מסרבת להתגייס לשירות הצבאי. בשיחה ל'אקטאוליק' היא קוראת לעסקנים: "עזרו לי להישאר דתייה"

בצה"ל ממשיכים לכפות על בנות דתיות להתגייס לשירות הצבאי למרות שהן מתעקשות שלא לשרת מטעמי דת ומצפון.

ר׳ בחורה דתייה ממודיעין גדלה בבית מסורתי, ומקיימת אורח חיים דתי. אתמול הגיעה ר'. (שמה המלא במערכת) ללשכת הגיוס בכדי להצהיר שהיא דתייה על מנת לקבל פטור מהשירות צבאי, אך עוכבה בלשכה במשך כל היום. בתום יום מורט עצבים בלשכה – בקשתה נדחתה והיא אמורה להתחיל בימים הקרובים בהליך גיוס.

ר׳ מוגדרת כעת כ"עריקה" ונמצאת על סף כליאה בשל סירובה להתגייס מטעמי דת. בשיחה ל'אקטאוליק היא טוענת כי היא לא רוצה לשרת בגלל שהיא חושבת "שחיילים חילונים יקלקלו אותה ויפריעו לה לקיים אורח דתי". היא הבהירה את הדברים לצבא שוב שוב, אך כל תחנוניה נפלו על אוזניים ערלות.

"הם לא שאלו אותי שאלות מתקילות בנושאי הלכתיים, הם רק התמקדו בשאלות כמו 'מה החלום שלי בחיים' או 'במה אני יכולה לתרום לצבא'. אני הדגשתי שוב ושוב שאני לא רוצה להתגייס – אך בצה"ל התעקשו לגייס אותי"

"אני מבקשת מכל העסקנים והח"כים שיבואו לעזור לי. אני רוצה להישאר דתית", היא קוראת.

מסקר של ד"ר מינה צמח שבוצע בשנת 2014, מצביע כי כ-45% מהבנות הדתיות המתגייסות "מורידות את הכיפה" במהלך שירותן. נתון קשה נוסף מראה כי לפחות אחת מכל 8 חיילות עברה הטרדה מינית במהלך השרות.

בנתיים עסקנים בחסידות סטאמר התגייסו לעזרת הנערה ממודיעין ומנסים לסייע בעבורה. במקביל, סיפור דומה על נערה דתית שסירבה להתגייס הגיע אמש לידי נציגי דגל התורה שהצליחו לטפל במקרה על הצד הטוב ביותר.

תגובת צה"ל לנידון טרם התקבלה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רוב מהומה על מאומה

  היא יכולה לעשות שרות לאומי
  סתם רעש וצילצולים
  היא מצהיאה על היותה דתיה בבית הדין הרבני והיא משוחררת מהצבא
  גורמים מסויימים מחפשים להשמיץ את הצבא ואת המדינה

  פופ |
  הגב