נערים חרדים למען הנוער – סיירת הנפצים של ר"ע ירושלים – תיעוד

בשורה למפחדים מהנפצים ורועדים לצאת מביתם הם ומשפחתם, הוקמה 'סיירת נגד נפצים' בשכונת החרדיות ותפעל למניעת שימוש נערים במוצרים מסוכנים, היוזמה הושקה ע"י ראש העיר ירושלים ניר ברקת ביוזמת "מינהל קהילתי אשכולות" יחד עם עמותת הנוער "מתחברים".

הכל כדי למנוע את האסון הבא, ובכדי להזהיר בני הנוער בסכנות הקיימות במשחק במוצרים מסוכנים, כמו נפצים, זיקוקים וכדומה בימי הפורים, קיבל ראש העיר ירושלים מר ניר ברקת בלשכתו את 'סיירת הנפצים' שתפקידה לפקח בשכונות העיר ולעסוק בפעילות הסברתית בקרב נערים מלהשתמש בנפצים ומוצרים מסוכנים בימי הפורים.

בטקס השתתף יו"ר סיעת ש"ס בעירייה נתי לסרי, מחזיק תיק קידום נוער, ונפתלי זאבי ראש מינהל קהילתי אשכולות. "סיירת הנפצים" ביוזמת 'מינהל קהילתי אשכולות' (שמואל הנביא לשעבר), בשיתוף עמותת 'מתחברים' לשיקום נוער, בראשות מנהל הקבוצה בנימין מחלב, הכוללת כ50 נערים בוגרים אשר עברו הכשרה בדבר הסכנות הכרוכות במשחקים אלו. תפקידם של חברי הסיירת לפעול בשכונות החרדיות, להסביר ולחזק את הנערים בדבר הסכנה הכרוכה בדבר.

ניר ברקת פגש בלשכתו את חברי הסיירת, ביניהם גם ילדים שחוו על בשרם ונפגעו בעבר ממשחק בנפצים אלו וכעת שולבו בעבודת הסיירת. ראש העיר שיבח את הנערים על התגייסותם לפעילות חשובה זו ואמר כי זו דוגמא ומופת לנערים שלקחו אחריות והחליטו למנוע מאחרים פגיעה אפשרית במשחק בנפצים מסוכנים. "זו יוזמה ברוכה ומרעננת שמבטאת התגייסות חיובית למען הציבור".

נתי לסרי אמר כי המטרה למנוע פגיעה בשמחת הפורים חלילה, וכי בכל שנה אנו מדווחים על פגיעות ופציעות של נערים, וכי לזכות חברי הסיירת ייאמר שהחליטו לפעול למען הזולת מיוזמתם". לסרי הוסיף כי ראש העיר לקח את הטיפול בנוער לתשומת ליבו, והעירייה פועלת ותפעל למען הנוער ככל שביכולתם.

נוער חרדי סיירת נפצים צילם שיף 1

נוער חרדי סיירת נפצים עם ניר ברקת צילם שיף

ניר ברקת נפצים

ניר ברקת נפצים 1

ניר ברקת נפצים 2

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.