נערכים לקרב? צה"ל תרגל לחימה במנהרות ובבניינים רבי קומות

לוחמי חטיבת כפיר פשטו על שכונות בבנייה, ותרגלו קרבות בבניינים רבי קומות ומתחת לפני הקרקע. סיירת חרוב פשטה בתרגיל על מתחם מבוצר שבו מחבלים בתוך אוכלוסייה אזרחית

בצה"ל נערכים במלוא העוצמה לכניסה קרקעית אפשרית לתוך רצועת עזה, ומתרגלים תרחישי קיצון, בהם לחימה בתוך מנהרות הטרור.

היום הסתיים תרגיל ענק של חטיבת כפיר, שבו תורגלו תרחישים נגד ארגון חמאס עצמו, כשמדובר במסר חד מאוד לארגון הטרור ששולט ברצועה. בצה"ל ציינו שמדובר בתרגיל ה-11 במספר של החטיבות הלוחמות שהתקיימו בשנה האחרונה, כחלק משיפור המוכנות ללחימה.

לוחמי החטיבה תרגלו קרבות נגד מחבלים בתוך מנהרות טרור, באמצעות תעלות הביוב של שכונות שנבנות בימים אלו. יצוין כי במהלך השבוע אף הופצו סרטונים שבהם נראו חיילים יוצאים מתעלות הביוב – דבר שעורר בהלה קלה, מכיוון שלא היה ברור לאזרחים שמדובר בתרגיל.

כמו כן, ערכו הלוחמים קרבות דמה בבניינים רבי קומות ובאזורי בנייה צפופים, כדי לשפר את כשירותם למלחמה. בנוסף, תורגלו יכולות לחימה בשטח בנוי ומבוצר, ירי וצליפה, פריצה וחבלה. התרגיל כלל גם שיתופי פעולה עם כוחות הנדסה, שריון, תצפיות, אש ויחידת עוקץ.

שבוע לפני התרגיל החטיבתי, נערך אימון פלוגות, שבחן את יכולתם של הלוחמים בלחימה בשטח בנוי וצפוף, בתת-קרקע, ובאתגרים בלחימה בסביבה אזרחית – התבצרות אויב בתוך אוכלוסייה ויכולת פגיעה ודיוק במחבלים. בנוסף, סיירת חרוב פעלה לראשונה במתכונתה החדשה, שבמסגרתה עוברים חיילי הסיירת הכשרה ייחודית ללחימה בשטח בנוי, סביבה אזרחית ויכולות נוספות.

במהלך השבוע ביקר הרמטכ"ל גדי איזנקוט, בתרגיל, ושוחח עם מפקדי הגדודים והסיירת על תהליך שיפור הכשירות המבצעית של החטיבה ומוכנותה למלחמה הבאה. הרמטכ"ל שם דגש על היכולות המיוחדות של החטיבה בכלל ושל סיירת חרוב בפרט.

"במהלך תקופת האימון, הקפדנו על תרגול ברמה גבוהה תוך יצירת דימוי קרוב ככל הניתן למציאות", סיפר מפקד חטיבת כפיר, אל"ם ציון רצון. "לוחמי החטיבה שיפרו את יכולותיהם במיומנויות בלוחמת השטח הבנוי, בפריצה, בחבלה ובלחימה מול הטרור. היכולת המבצעית היא זו שאפשרה לנו להגיע להישגים, והוכיחה כי חטיבת כפיר עומדת במשימותיה באופן איכותי".

"אני בטוח כי כעת, לאחר כחודשיים של אימון אינטנסיבי אשר תרגל את יכולותיהם של המפקדים והלוחמים, אנו כחטיבה כשירים יותר עבור המערכה הבאה ומוכנים יותר לקראת האויב אשר נפגוש בזירות שבהן אנו פועלים. המפקדים אשר מובילים את החטיבה פועלים לילות כימים על מנת להכין את הלוחמים אל האתגרים המבצעיים והערכיים הצפויים להם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.