נערכים מול רוסיה? הגרמנים תוקפים: "תרגיל נאט"ו מסכן את ביטחון אירופה"

המלחמה הקרה: שר החוץ הגרמני פרנק וולטר שטיינמאייר מתח ביקורת על נאט"ו בשל התרגיל הצבאי הגדול שנערך בפולין וטען כי ביטחון מדינות האיחוד האירופי ייפגע בשל "משחקי המלחמה" של נאט"ו עם רוסיה והיבשת.

המלחמה הקרה בפתח? שר החוץ הגרמני פרנק וולטר שטיינמאייר מתח ביקורת על נאט"ו  בשל התרגיל הצבאי הגדול שנערך בפולין וטען כי ביטחון מדינות האיחוד האירופי ייפגע בשל "משחקי המלחמה" של נאט"ו עם רוסיה והיבשת.

בימים האחרונים נערך תרגיל צבאי גדול שעורך נאט"ו בפולין, ובו הוא מדמה את התגובה האפשרית ל"אגרסיביות הרוסית".

בראיון לעיתון "בילד" אמר השר הגרמני. "מי שמאמין ששיירת טנקים בגבול המזרחי של אירופה יביא לביטחון טועה", אמר. "עלינו להימנע מלעורר שוב את היריבויות הישנות על ידי חרחור מלחמה.

"יש לקדם יותר שיתוף פעולה ודיאלוג עם רוסיה, ותהיה זו טעות מרה לשים את הפוקוס רק על הפן הצבאי", הוא הוסיף, ואף טען כי על אירופה לבחון הכנסתם של חוקים להגבלת החימוש של מדינות אירופה.

"אנקונדה" הוא התרגיל הצבאי הגדול ביותר שערך נאט"ו באירופה מאז המלחמה הקרה. בתרגיל שנערך בפולין השתתפו 31 אלף חיילים מ-24 מדינות, ביניהן ארצות הברית, בריטניה, גרמניה, קנדה, ספרד, שבדיה, טורקיה ועוד.

במוסקבה טוענים כעת כי קיום תרגיל של נאט"ו הוא לא מוצדק בעליל, "כל פוליטיקאי רציני מודע לכך שרוסיה לעולם לא תפלוש לשום מדינה החברה בנאט"ו", אמר שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.