נפטר הח"כ לשעבר דודו רותם

שוב אפרת הלך לעולמו הח"כ לשעבר מ'ישראל ביתנו' דוד רותם לאחר מחלה. רותם נפטר בביתו באפרת בן 66 בפטירתו.

ביישוב אפרת הלך לעולמו הח"כ לשעבר מ'ישראל ביתנו' דוד רותם לאחר מחלה. רותם נפטר בביתו באפרת בן 66 בפטירתו לאחר דום לב.

רותם נולד בבני ברק וגדל בירושלים. אביו, שלום שכנא רותם-רוטנברג, נמנה עם מייסדי מפלגת פועלי אגודת ישראל והיה סמנכ"ל משרד הפנים ויושב-ראש חברה קדישא בירושלים.

הוא למד בבית הספר ובישיבה התיכונית חורב בירושלים. כיוון שחלה בשיתוק ילדים (פוליו) לא גויס לצה"ל, אבל בתום לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים התנדב למערך המילואים של הפרקליטות הצבאית, בו שירת כתובע צבאי. הוא הפסיק את התנדבותו זו בעקבות החתימה על הסכמי אוסלו, בשנת 1993.

רותם נכנס לראשונה לכנסת כחבר הכנסת השבע עשרה ב-16 בינואר 2007 עם פטירתו של יורי שטרן. זמן קצר אחר כך מונה לסגן יושב ראש הכנסת, במקום יצחק אהרונוביץ שמונה לשר.

ב-5 בנובמבר 2007 הגיש הצעת חוק לפיה התנאי לקבלת אזרחות ישראלית יהיה הצהרת אמונים למדינת ישראל וכן התחייבות לשרת שירות צבאי או לאומי. סעיף נוסף בהצעה: לאפשר לשר הפנים לבטל את אזרחותו של אדם שלא שירת בצה"ל.

בבחירות לכנסת ה-18 הוצב במקום השמיני ברשימת ישראל ביתנו לכנסת, ונבחר שוב, גם לכנסת ה-18. עד נובמבר 2011 התקבלו שישה מהחוקים שיזם. בשנת 2011 היה חבר הכנסת שהוצאותיו מתקציב קשר עם הציבור היו הפחותות ביותר (ללא שרי הממשלה).‏

ב-24 בינואר 2012 ננזף על ידי ועדת האתיקה של הכנסת, לאחר שבישיבה של ועדת חוקה, חוק ומשפט אמר לח"כ זהבה גלאון "את אפילו לא בהמה".‏

ב-6 בינואר 2015, בשלהי כהונת הכנסת התשע עשרה, הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים.‏

שימש כחבר הנהלת מרכז רפואי שערי צדק, וחבר הנהלת בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.