נפרדו כידידים • השר הד"ר יובל שטייניץ ויו"ר ועדת הכספים משה גפני בישיבה אחרונה לקדנציה • צפו בתמונות

עוד תמונות סיום לאלבום, והפעם סיכום הקדנציה הכלכלית עם שר האוצר היוצא יובל שטייניץ ויו"ר ועדת הכספים משה גפני.

המחמאות זרמו, גפני ציין את ההתנהלות המוצלחת בעת שהכלכלה בעולם נמצאת במצב גרוע ואמר לשטייניץ: "כשנכנסת לתפקיד היינו בטוחים שנלך לתקופה כלכלית קשה. דובר על למעלה מעשרה אחוזי אבטלה וחששנו מאוד שרמת החיים תרד. אך כשנכנסת התחזיות הפסימיות התנפצו וההיפך קרה – דירוג האשראי עלה, האבטלה ירדה והבנקים לא קרסו בניגוד לארצות הברית"

עוד הוסיף ואמר שהיה גאה לעמוד בראשות ועדת הכספים ולעבוד בשיתוף פעולה עם שר האוצר שטייניץ בשורה של מהלכים. "אני מבין שאתה עוזב את התפקיד – אף שאני לא מאמין לעיתונים", המשיך גפני, "ואני חושב שזה לא טוב למדינת ישראל. זה באמצע מהלך – וכנראה נפרדות דרכינו הפוליטיות. אני כנראה לא אהיה יו"ר ועדת הכספים".

שטייניץ הציג בדיון מצגת עם הנתונים המראים את הצמיחה ואת הישגיו הכלכליים. אף הוא הודה לגפני וציין "היו ויכוחים אבל הוועדה הזאת התנהלה במקצועיות ורצינות. יש לה חלק נכבד בהישגי הכלכלה ובהתמודדות המוצלחת של ישראל למול המשבר הגלובלי".

בהמשך הודה לצוות המשרד, ולסגן השר יצחק כהן, על העצות הטובות וסיים בתחזית על האתגרים הניצבים בפני שר האוצר הבא, כפי שנראה מדובר ביאיר לפיד: "התקציב הבא לא פשוט – הוא כולל קיצוץ של מיליארדי שקלים מעבר לממוצע. הממשלה והכנסת יצטרכו לבחור ולפעול נכון כדי שיהיה תקציב של מנועי צמיחה ויצירת מקומות עבודה. אני מבקש מהוועדה כמוסד לעזור לשר הבא כפי שעזרתם לי."

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.