רבבות בהלווית הגרד"צ קרלנשטיין זצ"ל (וידאו)

רבבות השתתפו היום בהלוויתו של ראש ישיבת 'גרודנא' באשדוד הגאון רבי דב צבי קרלנשטיין זצ"ל. מסע הלוויה החל מעט אחרי השעה 19:00 מרחבת ישיבת 'גרודנא' באשדוד במקום נשא דברים הגאון רבי שמואל אוירבך שלא הספידו, אך נשא דברי חיזוק. חתנו, הגאון רבי משה שמידע הוכתר לכהן כראש ישיבת 'גרודנא' כיורשו של חמיו {נפרדים ומכתירים}

רבבות השתתפו היום (ה) בהלוויתו של ראש ישיבת 'גרודנא' באשדוד הגאון רבי דב צבי קרלנשטיין זצ"ל. מסע הלוויה החל מעט אחרי השעה 19:00 מרחבת ישיבת 'גרודנא' באשדוד במקום נשא דברים הגאון רבי שמואל אוירבך שלא הספידו, אך נשא דברי חיזוק.
[vimeo 145440757 w=500 h=431]

 

מישיבת 'גרודנא' יצא מסע ההלוויה לירושלים אל בית המדרש זופניק בשכונת גבעת שאול לעבר הר המנוחות בין המלווים היו גם הגר"ש אוירבך, הגרב"ד פוברסקי, הגר"מ שטרנבוך ועוד עשרות אדמו"רים וראשי ישיבה.

החל משעות אחר הצהריים תוגברו קווי האוטובוסים לאשדוד ולירושלים, ותלמידיו הדרימו לאשדוד. קרית הישיבה כוסתה במודעות אבל, וסביב מיטתו של ראש הישיבה זצ"ל הודלקו נרות. תלמידיו קרעו קריעה כדין תלמיד על רבו.

הגר"ש אוירבך שהקריא את צוואתו של ראש הישיבה הכתיר את חתנו הגאון רבי משה שמידע לראש הישיבה במקומו של חמיו הגרד"צ זצ"ל. במהלך השנתיים האחרונות שימש הרב שמידע כראש ישיבה בפועל מאז חמיו נפל למשכב.

הקהילה של הרב קרלנשטיין הייתה אחת הקהילות החרדיות הראשונות באשדוד לפני כיובל שנים. הוא היה ידוע בגאונותו בתורה ובמרוצת השנים הוא הרביץ תורה לאלפי בחורי ישיבה ואף חיבר את 'מעגלי צדק' על מסכתות הש"ס.

הגרד"צ קרלנשטיין חווה כמה אירועים טרגיים קשים בחייו. רעייתו נהרגה בתאונת דרכים לפני 25 שנה ובנו הרב חנוך קרלנשטיין זצ"ל, שכיהן כראש ישיבת פרשבורג נפטר בגיל 42 מסרטן.

לאחר הפילוג בציבור הליטאי, הגרד"צ קרלנשטיין נמנה על תומכיו של הגר"ש אוירבאך מנהיג הפלג הירושלמי ובני ישיבתו נוטלים חלק בהפגנות נגד חוק גיוס בני הישיבות.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.