נפתח משפט שיינברג: הרב שמר על זכות השתיקה

בבית המשפט המחוזי בנצרת נפתח היום משפטו של עזרא שיינברג, שהיה ראש ישיבת אורות האר"י בצפת, שמואשם בתקיפת 12 נשים, קודם תחילת הדיון, הרב שינברג סירב לדבר, והתלמידים מרוצים.

לאחר חודשים ארוכים של ציפייה דרוכה  נפתח היום (ד') בבית המשפט המחוזי בנצרת משפטו של עזרא שיינברג, שהיה ראש ישיבת אורות האר"י בצפת,.

הרב הדתי מואשם בביצוע עבירות ב-12 נשים שבאו אליו לטיפול וייעוץ, המשפט עצמו יתקיים בדלתיים סגורות. קודם תחילת הדיון, הרב שינברג החליט לשמור על זכות השתיקה וסירב לדבר, הדיון נדחה בשעתיים בשל חוסר הסכמה בין עורכי הדין של הפרקליטות.

במקביל, באותה שעה, הפגינו עשרות חברי ישיבת אורות האר"י שבה לימד שיינברג, ויחד עם נשים שהותקפו, המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "מאמינים לכן, מצדיעים לכן, מחזקים אותכן", "אתן לא לבד", ו"קהילת אורות האר"י מוקיע את עזרא שיינברג ומעשיו".

הרב אברהם אנגל, מישיבת אורות האר"י, אמר לכתב הארץ שהגיע לסקר את האירוע כי אנשי הישיבה באו מצפת כדי "לתמוך ולעודד את הנשים האמיצות שעומדות עכשיו בחזית הצדק". הוא הוסיף כי קהילת אורות האר"י, שבה מתקיימת הישיבה, עומדת מאחורי הנשים, ומבחינתה הנשים האלה נלחמות למען כל העם. "צריך לבער את הרע מקרבך".

"זו הפעם הראשונה שהרב שינברג שותק ואנחנו מחייכים", אמר תלמיד לשעבר של שיינברג. .תלמיד אחר סיפר מחוץ לאולם כי האברכים בישיבה החליטו לגבות פה אחד את הנשים המתלוננות.

חן בק, ממחלקת החינוך במרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית גליל גולן, אמרה  להארץ כי "בסיפור הזה, מי שלא בקהילה לא יכול להבין. הרי לא היתה שם אלימות. קשה מאוד לתפוס את זה מבחוץ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.