נפתלי בנט לא עוצר באדום ומכריז: לא נסטה מעקרונותינו אנחנו יד ביד עם לפיד

אם היתה תקוה כי ביקוריו של נפתלי בנט יו"ר הבית היהודי בישיבות החרדיות חברון ומיר, ישפיעו על דעתו, היום הסטטוס שלו בפייסבוק גרם לה להתפוגג.

בדברים שכתב: "מדוע נוצר התיאום עם יאיר לפיד? בגלל החלטת הליכוד להותיר את הבית היהודי מחוץ לממשלה. לולא תיאום זה, היתה קמה ממשלת לבני-קדימה-ש"ס-יש עתיד-ליכוד, ללא הציונות הדתית, ללא הבית היהודי. ממשלה זו הייתה דוהרת בקו המדיני של לבני (ויתור על ירושלים, ויתור על העיר אריאל, אובססיה לאש"ף וכו'). זו עובדה".

נראה שבנט אפילו לא חש שום בושה בדרכיו האחרונות אשר בנויות ברובן מההתגייסות נגד החרדים, כפי שהוא מציין: "תיאום זה שינה את המפה, ואילץ את הליכוד להכניס את הבית היהודי. בזכות תיאום זה, הממשלה כעת תהיה בעלת מוקד חברתי-כלכלי-פנימי, ולא רק מדיני. ממשלה זו תתמקד בעניינים החברתיים-כלכליים בישראל (הורדת יוקר המחייה, הורדת מחירי דירות, חינוך, ערכים, קידום זהות יהודית, חיזוק הנגב והגליל), ולא רק תעסוק באובססיביות בשיחות עם אבו-עלא."

הוא גם מודה כי על אף הברית בינו ללפיד, יש חילוקי דיעות רבים, אך לא על גיוס בני הישיבות, עוד נאמר בדבריו כי כל מטרת הברית בינו ללפיד היתה כי נתניהו תיכנן להותירם מחוץ לממשלה: "בין "יש עתיד" לבין "הבית היהודי" יש נקודות משותפות ונקודות מחלוקת. נתמקד במימוש המשותף, וזה די הרבה. נמשיך להתווכח על היתר. לא נסטה מעקרונותינו. הציבור ישפוט אותנו על פני ארבע השנים הקרובות".

מהליכוד ביתנו הגיבו לדברי בנט: "מפלגת הבית היהודי הייתה הראשונה שקיבלה הצעה להצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו. ההבטחה המרכזית של מפלגת הבית היהודי לבוחריה הייתה שהיא תצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו ותחזק אותו מימין. כרגע הדבר היחידי שמונע הקמת ממשלה עם רוב למחנה הלאומי זה הסירוב של הבית היהודי להצטרף לממשלת המחנה הלאומי בראשות נתניהו. ראש הממשלה בנימין נתניהו קורא להקמת ממשלה עם רוב למחנה הלאומי ומזמין אליה גם את מפלגת יש עתיד" אך נראה כי בנט שם מקלות בגלגלים ומונע הקמתה של ממשלת ימין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.