נצחו אראלים: האדמו"ר מטאהש זצוק"ל

ברוך דיין האמת: זקן האדמו"רים, האדמו"ר מטאהש, הסתלק אמש לעולמו. בני משפחתו שהו לצד מיטתו בעת יציאת הנשמה

ברוך דיין האמת: מקנדה הגיעה אמש הבשורה המרה על פטירתו של כ"ק האדמו"ר מטהאש זצ"ל זקן האדמו"רים רבי משולם פייש סג"ל לאווי האדמו"ר הרביעי של חסידות טאהש לאחר הידרדרות משמעותית במצבו הרפואי. בן 93 בפטירתו.

מוקדם יותר הידרדר מצבו של האדמו"ר לאחר שאיבד את הכרתו ומצבו הגדר כקריטי. בני משפחתו הוזעקו לבית החולים. בימים האחרונים הידרדרות חמורה במצבו הבריאותי של האדמו"ר, שאושפז בבית החולים

המוני החסידים קיבלו בתדהמה רבה את בשורה האיוב על הסתלקותו בשעה שעמדו בהיכל בית המדרש הגדול בקנדה בשאגה ובתפילה לרפואתו, כאשר קיוו כל העת כי למרות מצבו האנוש יצליחו להבקיע שערי שמים ולבטל את רוע הגזירה.

20101210_9501823789_jpg

האדמו"ר זצ"ל לד בעיירה נירטאש לרב מרדכי סג"ל לאווי, בנו הבכור של האדמו"ר רבי אלימלך מטאש, ולאשתו השנייה צירל, בת הרב יעקב פעקעטע מנירבטור. בשנת תר"ץ התמנה אביו לאב"ד דֶמֶטְשֶער הסמוכה.‏ בגיל שתים עשרה נסע לקאלוב, לישיבתו של דודו, אב"ד העיר הרב אשר לאווי.‏בכ"ג בכסלו תש"ג נפטר סבו ואביו מרדכי ירשו כאדמו"ר.

בהשקפתו, האדמו"ר מטאש קרוב לעמדת חסידות סאטמר ולעדה החרדית. לאחר שהאדמו"ר מבעלזא יצא נגד עמדת סאטמר בדרשתו במוצאי שמחת תורה התשמ"ב ואמר כי חובה להשתתף בבחירות לכנסת, פרסם האדמו"ר מטאהש זצ"ל הודעה שבה שיבח את ראב"ד העדה הרב משה אריה פריינד ושאר מנהיגיה "הלוחמים נגד כל הפרצות… מבלי להכיר בשלטון המינים ולהיות בדול ומובדל מבלי להתפעל מהם… ובאיסור חמור פסקו לנו ע״ד רבותינו שאסור לקבל מהם שום תמיכה".

האדמו"ר הוסיף אז: "מן השמים ריחמו עלינו והותירו לנו את קברניט הספינה ה"ה רבינו הקדוש רשכבה"ג בעל דברי יואל… להאיר לנו בהחושך אשר כיסה ארץ מכל מיני הציונים למיניהם… האש קודש ששרף בקדושתו כל מיני קוצים כסיחים המחריבים את כרם ה' צבאות.

לפני כחמש שנים אושפז במצב אנוש בבית החולים היהודי במונטריאל בשל דלקת ריאות חמורה. הוא שוחרר לביתו לאחר מספר שבועות. בשל גילו המתקדם הוא מיעט לצאת מביתו.

אלפים צפויים להשתתף במסע הלווייתו שתצא בשעה: 19:00 שעון ארה"ב. ובשעה 02:00 בלילה שעון ישראל וללוותו למנוחת עולמים אל בית החיים שבעיר מונטריאול, קנדה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.