נצחו אראלים את המצוקים: מרן פוסק הדור הגר"ש וואזנר זצוק"ל

אבל בעולם היהודי: כמה דקות לאחר כניסת השבת וחג הפסח מרן פוסק הדור הגר"ש וואזנר זצוק"ל הלך לעולמו – ההלוויה תיערך בבית העלמין חזון איש בב"ב.החל מהשעה 22:00 יחסמו הרחובות הסמוכים לבית העלמין

אבל בעולם היהודי: כמה דקות לאחר כניסת השבת וחג הפסח מרן הגר"ש וואזנר השיב את נשמתו הטהורה לבוראו.

ההלוויה תיערך בבית העלמין חזון איש בב"ב.החל מהשעה 22:00 יחסמו הרחובות הסמוכים לבית העלמין וביניהם: הרב דסלר. בארון קלמן הרב הלפרין אור החיים.הרב מברטנורא בית הלל חזון משה עזרא נחמיה גולומב.רבי עקיבא.
בסיום ההלויה יחסמו הרחובות הבאים לטובת חניית אוטובוסים לפיזור הקהל :רבי עקיבא (בין השומר לירושלים) חזון איש (בין רבי עקיבא לנחמיה).
נחמיה – עזרא. תחנת דלק פז קוקה קולה.

הבשורה המרה הגיעה  לגולה עוד קודם כניסת החג,  הר' יוסף צבי וואזנר בנו של פוסק הדור ששוהה בארה"ב עודכן בזמן הפטירה וישב שבעה לכמה שעות עד כניסת החג בביתו בבורו פארק.

ואנר

מועדי וסידורי ההלוויה יתפרסמו בהמשך.

 

מתולדותיו: מרן נולד בב' באלול ה'תרע"ג, 4 בספטמבר 1913, בווינה לרב יוסף צבי וואזנר ולרבנית רחל לבית שיף. בצעירותו למד אצל רבי מאיר שפירא מלובלין בישיבת חכמי לובלין והיה גם תלמידו של רבי שמעון מזליחוב, המשגיח בישיבה. מרן התחתן ועלה לארץ ישראל לפני השואה. בתחילה התגורר בירושלים ברחוב הושע. באותו הזמן למד אצל הרב יוסף צבי דושינסקי, ועשה שימוש חכמים אצל הרב שמשון אהרן פולונסקי. היה רב בשכונת גבעת שאול. למד בבית המדרש אוהל תורה בירושלים.

בסוף שנות ה-40 עבר לבני ברק, על פי הצעתו של החזון איש, והזמנתו של יעקב הלפרין מייסד שכונת זיכרון מאיר, על מנת להתמנות בה רב ואב"ד. בעידודם של החזון איש, הרב דב בריש וידנפלד, הרב איסר זלמן מלצר והרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג הקים את "ישיבת חכמי לובלין", על שם הישיבה שבה למד בצעירותו. במבנה נפרד נמצא בית ההוראה זיכרון מאיר, ובמבנה נוסף שוכן בית דין צדק זיכרון מאיר.

הרב וואזנר הוא הפוסק הבולט ביותר בקרב הציבור החסידי, ואחד מגדולי הפוסקים החרדים בכלל. בספריו, שאלות ותשובות שבט הלוי, הוא דן בשאלות רבות שהתעוררו עקב הקדמה הטכנולוגית, כגון עין אלקטרונית המצלמת או מדליקה אור בעת תזוזה בשבת וכן בעיית הקלנועית בשבת.

בשנים האחרונות אינו פוסק כבר בהלכה עקב חולשתו, אף שעדיין מוסר שיעורים למרות גילו המופלג.

הרב וואזנר כתב קינה לזכר השואה הנאמרת בתשעה באב ("אש תוקד בקרבי").

הרב וואזנר אינו משתתף בהצבעה בבחירות לכנסת, אם כי מעולם לא קבע כי יש איסור להצביע, ורבים מתלמידיו ומצאצאיו מצביעים בבחירות. עם זאת הוא משתתף בהצבעה בבחירות לעירייה.

מבין ספריו של הרב וואזנר ידוע במיוחד ספר השו"ת שלו, שו"ת שבט הלוי, הכולל אחד-עשר חלקים. גם ספרים אחרים שלו יוצאים תחת שם זה.

בשנים האחרונות, על אף חולשתו, המשיך מרן זצ"ל בסדר יומו כמעט כרגיל. אולם, בימים האחרונים הסתבכות רפואית הובילה להידרדרות חמורה במצבו והוא אושפז בבית החולים. בשעות האחרונות חלה הרעה נוספת במצבו, ולאחר מספר שעות שנלחמו על חייו – נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

ת.נ.צ.ב.ה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.