"נצטערתי לשמוע": נשיא המועצת שיגר מכתב תנחומים לגר"מ מאזוז

נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, מרן חכם שלום הכהן, שיגר הערב (מוצ"ש)מכתב תנחומים לראש ישיבת כסא רחמים מרן רבי מאיר מאזוז, היושב שבעה על פטירת בתו גאולה ע"ה. המכתב המלא

נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, מרן חכם שלום הכהן, שיגר הערב (מוצ"ש)מכתב תנחומים לראש ישיבת כסא רחמים מרן רבי מאיר מאזוז, היושב שבעה על פטירת בתו גאולה ע"ה.

"לכבוד ראש ישיבת כסא רחמים הגאון רבי מאיר מאזוז", הוא כותב בראשית המכתב. במכתבו הוא כותב: "נצטערתי לשמוע על פטירת בתך שנזדככה ביסורים רבים".

"יה"ר שהשם הטוב לא יוסיף לדאבה עוד וינחם אותכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים מתוך בריאות גופה ונהורא מעליא אכי"ר". חותם את מכתבו.

במהלך הימים האחרונים נהרו אישי ציבור רבים מכל גווני הקשת הפוליטית לסוכת האבלים של הגר"מ מאזוז, בין המנחמים היו רבנים, שרים, חברי כנסת, מכל העדות והחוגים.

גם שר אוצר משה כחלון, הגיע לנחם את מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז, על פטירת בתו. לאחר שכחלון סיים להתפלל ערבית עם כל המנחמים ולאחר שניחם, ביקש לשבת עם מרן ראש הישיבה ביחידות.

על פי עדות של אחד מאנשי הבית השר ביקש את ברכתו של הרב, והתייעץ עם הרב במספר נושאים העומדים על הפרק, במהלך המפגש ביקש מרן ראש הישיבה מהשר לעמוד לצד הסיעות החרדיות ולסייע בעדם. השר התחייב לרב כי ימלא את מבוקשו.

במהלך ניחום האבלים, שיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו מכתב מיוחד שבו הביע את תנחומיו לראש הישיבה. שמעתי בצער רב על פטירת ביתך, גאולה ז"ל. ליבי דואב איתך ועם בני ביתך בשעה קשה זו", כותב נתניהו.

"גאולה ידעה ייסורים רבים בחייה. מאז ילדותה עברו עליה עשרות שנים של מכאוב, ועם זאת נשמתה נותרה זכה וטהורה.

טיפלתם בה במסירות כמיטב יכולתכם – באהבה ובכבוד. כעת היא מצאה מנוחת עולמים סמוך לרעייתך המנוחה הרבנית אסתר ז"ל", הוסיף ראש הממשלה והשתמש גם בהיותו בן למשפחה שכולה כדי לנחם את הרב, "אני יודע שאין כאב קורע לב מכאבו של הורה על מות ילדו, הפצע שותת דם והחלל עצום, מי ייתן מכובדי שתמצא נחמה בפועלך החשוב כראש ישיבת 'כיסא רחמים', בהמשך הפצת התורה ברבים ובאהבה שרוחשים לך רבבות תלמידך הפזורים ברחבי הארץ".

"אני מוסר את תנחומיי העמוקים – בהוקרת אמת – לך, לבניך גדעון וחיים, לבנותיך נאוה, כוכבה ושולמית ולכל בני משפחתכם הנכבדה. מי ייתן שלא תדעו עוד צער ובלע המוות לנצח", סיכם רה"מ

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כבוד תורתו של מר"ן שליט"א

    מכל גווני הקשת כולם מכבדים את מר"ן רבינו הגדול רבי מאיר מאזוז שליט"א שיזכה להנהיגנו עד ביאת גואל צדק ובכלל ….אמן ואמן.

    המתבונן |
    הגב