נציב קבילות החיילים ישתתף בדיון בכנסת

נציב קבילות החיילים, האלוף במיל' יצחק בריק, ישתתף ביום רביעי הקרוב בישיבה פתוחה של הועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ שלי יחימוביץ על מוכנות צבא היבשה למלחמה

נציב קבילות החיילים, האלוף במיל' יצחק בריק, ישתתף ביום רביעי הקרוב בישיבה פתוחה של הועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ שלי יחימוביץ על מוכנות צבא היבשה למלחמה.

שלי יחימוביץ אמרה: "איני מוצאת סיבה לביקורת החריפה שנמתחת על בריק בשל הדוח, ובכל מקרה אין הגיון בהשתקת קולות ביקורתיים, בעיקר כשהם מגיעים מתוך המערכת עצמה ומאדם עתיר ידע וזכויות שלנגד עיניו טובת המדינה. שמיעת קולות שונים ובחינה של האיפכא מסתברא הם נשמת אפה של מערכת מתפקדת. לא פעם הושתקו קולות כאלה במערכת הבטחון, ועל כך שילמנו מחיר כבד״.

הדיון יתקיים בהמשך לדו"ח החמור של האלוף בריק מאוקטובר השנה, ובשל היותו פתוח יעסוק בפרקים הבלתי מסווגים בדו"ח שעניינם הליקויים במוכנות יחידות מחסני החירום (ימ"חים), והפערים שהתגלו באיכות האימונים של צבא היבשה. אם יתעורר צורך יקבע דיון נוסף בוועדת המשנה החסויה של ביקורת המדינה.

דו"ח מבקר המדינה 65ב משנת 2014, "כשירות מערך המילואים של כוחות היבשה," העלה אף הוא ליקויים במוכנות הימ"חים והכשירות האחזקתית ביחידות המילואים, כמו גם בכשירות של מערך המילואים של כוחות היבשה, מדידתה, והדיווח עליה לדרג המדיני.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.