נציב תלונות השופטים קבע: השופט במשפט דיבה נטה לטובת ר' אמנון יצחק והתקיף את הנתבעת • במהלך הדיון היא התעלפה מספר פעמים

נציב התלונות נגד שופטים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, קבע כי התנהגותו של השופט חרגה מהמקובל, באופן שהביא לתחושתה של העדה כי היא מותקפת על ידי השופט, הנוטה לטובת התובע.

תחילתו של הסיפור כאשר עיתון 'מודיעין ניוז' שלח כתבת שתסקר את הרצאתו של ר' אמנון יצחק בעיר מודיעין, הכתבה סיקרה את הכנס שקיים הרב בעיר מודיעין, אך לטענת עורכי דינו של ר' אמנון יצחק, העיתון הוציא את דיבתו רעה ולכן הגיש תביעה כנגד בעלי העיתון בבית המשפט.

במהלך המשפט בו פסק השופט זכריה ימיני, כי העיתון אכן פירסם לשון הרע כלפי ר' יצחק ועליו לפצותו ב-100 אלף שקל. בעלי העיתון 'מודיעין ניוז'  דנון עירער על פסק הדין וערעורו נדון בבית המשפט המחוזי.

התלונה שהוגשה לנציב תלונות על השופטים, תארה את המצב בו שרר באולם בית המשפט של השופט ימיני, לאחר שהשופט תקף את העדה מטעם העיתון אשר שמשה ככתבת שנשלחה לסקר את האירוע המדובר, ובמהלך המשפט ערך לה שאלות בתנ"ך, והקריא פסוקים מהתנ"ך וביקש את ביאורם.

הנתבעת חשה כי השופט מזלזל בדבריה, ואמרה 'חשתי שאני עומדת מול חקירה צולבת לא רק מצד התביעה אלא גם מצדו של השופט. לאורך מתן העדות כולה קיבלתי מהשופט תחושת זלזול שגרמה לי לבלבול ובשלב מסוים לתחושת בלק אאוט מוחלטת, כך שבשלב מסוים מתן העדות כלל אינה משקפת את ידיעותי והאמת".

במהלך המשפט יצא השופט להפסקות, מאחר והעדה התעלפה, וניזקקה לנוח במסדרונות בית המשפט.

כאמור השופט בדימוס גולדברג, קיבל את טענותיה של העיתונאית וטען כי התנהגותו של השופט חגרה מן המקובל, "סביר להניח כי המעורבות של השופט ימיני החריפה את לחצה של העיתונאית בעת עדותה", קבע גולדברג. "גם אם אין לשלול מעורבות סבירה מצד בית המשפט לצורך הבהרת דברים, חרגה מעורבותו של השופט מן הסביר".

לאור כך ובעקבות החלטתו כי הטענה מוצדקת העביר אותה השפוט גולדברג, לנשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, לשר המשפטים יעקב נאמן, למנהל בתי המשפט מיכה שפיצר ולנשיאת בית משפט השלום ראשון לציון.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כמה הגיוני שתימני ילך אחרי השחקן אמנון יצחק הם לא קולטים שהוא עושה להם שם רע

    yossi |
    הגב