נציגים מישראל פשטו על קהילת 'לב טהור'

הקהילה החרדית הקיצונית "לב טהור" ניצבת כעת בפני חקירה בגואטמלה, שם היא מתגוררת בשנתיים האחרונות, אחרי שנאלצה לנטוש את ישראל וארה"ב ונמלטה מקנדה בצל חשדות להתעללות בילדים. כך דווח בהארץ. {חשד להתעללות}

הקהילה החרדית הקיצונית "לב טהור" ניצבת כעת בפני חקירה בגואטמלה, שם היא מתגוררת בשנתיים האחרונות, אחרי שנאלצה לנטוש את ישראל וארה"ב ונמלטה מקנדה בצל חשדות להתעללות בילדים. כך דווח בהארץ.

על פי דיווחים במדינה, הרשויות פשטו על הכפר של הקהילה, בו מתגוררים יותר מ-200 בני אדם, ושהו במקום כמה שעות. על פי דיווח שלא אומת, קטינים בני הקהילה הוצאו מחזקת הוריהם, ולפי דיווח אחר נציגים רשמיים של ישראל הגיעו למקום.

משרד החוץ פרסם אמש (שלישי) הודעה לעיתונות שבה מסר כי ישנו שיתוף פעולה עם הרשויות בגואטמלה סביב העניין. "לאחרונה החליטו שלטונות גואטמלה לנקוט בפעולות חקירה נגד חברים בקהילה, עקב חשדות לעבירות פליליות חמורות, כולל כלפי קטינים. הרשויות הרלוונטיות בישראל "עומדות בקשר ישיר עם הרשויות בגואטמלה, ועוקבות מקרוב אחר ההתפתחויות. הכל במטרה להבטיח את שלומם של אזרחים ישראלים, רבים מהם קטינים, המצויים במתחם קהילת לב טהור", נמסר.

הקהילה של הרב שלמה הלברנץ, ישראלי שחזר בתשובה ונמלט מישראל עם קבוצת תלמידים ב-1990, עלתה לכותרות בשנים האחרונות ופורסמו עליה כתבות ברחבי העולם. הקהילה נדדה ברובה עם הלברנץ ברחבי יבשת אמריקה ב-15 השנים האחרונות ונמצאת כיום בגואטמלה. ישנם גם חברי קהילה בירושלים ובבית שמש, החיים בשולי הקהילות החרדיות הקנאיות.

בני משפחותיהם של חברי הקהילה העידו בשנים האחרונות על אמצעי שליטה קיצוניים ואלימים של הלברנץ ואנשיו בחברי הקהילה. מדובר בין היתר על התעללות, ענישה פיזית של קטינים, שימוש בתרופות פסיכיאטריות, חטיפת ילדים ממשפחותיהם ונישואים בכפייה של ילדות עם גברים מבוגרים. בקנדה הבשילו הטענות הללו להליכים פליליים נגד אחדים מחברי הקהילה, והוצאה של כמה מהילדים ממשמורת הוריהם בשל חשש לשלומם.

"העדויות הנשמעות בעניין המתרחש בתוככי הקהילה מעוררות דאגה רבה", מסר אמש דובר משרד החוץ, "במסגרת הליכים משפטיים המתקיימים כנגד חלק מחברי הקהילה בישראל, נקבע כי הם אינם מהססים להפר חוק וצווים של בית המשפט בצורה בוטה וחמורה. משרד החוץ, פרקליטות המדינה, משרד הרווחה ומשטרת ישראל עוקבים מזה מספר שנים אחר ההתפתחויות בקהילת לב טהור, מנהלים הליכים שונים בישראל כנגד חלק מחברי הקהילה, ועומדים בקשר עם הרשויות הרלוונטיות במדינות בהן שוהים חבריה, ראשית בקנדה וכיום בגואטמלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.