לא יאומן: ההפגנות חוזרות בגיבוי דתיים – תושבי העיר דורשים מלפיד: לפתוח את הסינמה סיטי בשבת

האם אנו הולכים לחזור ולראות הפגנות סוערות של כל היהודות החרדית נגד חילולי שבת? אם הדבר תלוי בלפיד, אז כנראה שכן.

נציגי סיעות חילוניות מ"התעוררות" ומסיעת הצעירים בעירית ירושלים", החליטו שלא די להם בהסתה הנוראה נגד הציבור החרדי, אלא צריך להמשיך ביתר שאת עם כל הכוח.

עופר ברקוביץ יו"ר 'התעוררות בירושלים אומר':"התמיכה הציבורית לה אנחנו זוכים עם היציאה למאבק מעידה על שאלפי אנשים בעיר מצפים לשינוי ההחלטה השגויה, המקום צריך להיות פתוח בשבת, לא כדי להתסיס ולא כדי ליצור מאבק נוסף בעיר, כי אם כדי לאפשר לכל אחת מהאוכלוסיות בעיר לחיות כפי רצונה, וכדי להבטיח שצעירים נוספים יחליטו להישאר בעיר. בכוונתנו להמשיך במאבק ולא להרפות , ואנחנו בוחנים גם עתירה לבג"ץ באם ההחלטה לא תשונה".

הסיעות קיימו לאחרונה מספר הפגנות נגד שר האוצר, יאיר לפיד, וסגנו, מיקי לוי, כדי שישנו את החלטת האוצר מהקדנציה הקודמת, לסגור את הסינמה בשבתות, ההחלטה היתה של שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ, וסגנו יצחק לוי מש"ס.

אך הפעם הסיפור עצוב ביותר, כך ממידע שמתפרסם כי דתיים שומרי שבת גם מתכוונים להשתתף בהפגנה שתתקיים בשבת הקרובה, ובכרוז נכתב: "בשנים האחרונות, דתיים מתונים רבים, רבים מהם חברים ב"התעוררות", מצטרפים לקריאות לאפשר לציבור החילוני לחיות על פי רצונו, ולאפשר פתיחת עסקים כאלו או אחרים בשבת". ולכן מארגני ההפגנה מתכננים להמתין להפגנה עם צאת השבת, כדי לאפשר לאותם הזויים דתיים להשתתף.

קומפלקס הסינמה סיטי, של האחים משה ולאון אדרי, אמור להיפתח ביוני הקרוב. יהיו בו 15 אולמות קולנוע חדשים ושטחי מסחר. האדריכלים של הקומפלקס הם קולקר-קולקר-אפשטיין. הוא נבנה על קרקע המדינה, בקרית הלאום, ליד משרד החוץ ובית המשפט העליון, באזור הרחוק משכונות מגורים, או אוכלוסיה דתית. סך הכול מדובר ב-10,000 מ"ר בנוי, ושטחי מסחר בהיקף של 4,000 מ"ר.

עתה עקב ההפגנות וגם לחצים בתנועת "יש עתיד" שממש לא חרטה את שמירת השבת על דגלה, בודק סגן שר האוצר, מיקי לוי, מסיעת יש עתיד, את האפשרות לשנות את החלטת החשב הכללי באוצר, לסגור את הסינמה סיטי בשבתות ובחגים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.