נציגי "העדה" נכנסו ללשכת הגיוס וגילו: "אין בנות חרדיות" – צפו בדרמה

בעקבות שמועה שנפוצה ברחובות מאה שערים על בנות חרדיות שנמצאות בלשכת הגיוס, הגיעו במהלך היממה האחרונה מאות מפגינים להפגין על כליאת הבנות, בערב התברר – להד"ם – צפו בשידור החוזר

עימותים סוערים התנהלו הערב במהלך מחאת העדה החרדית מול לשכת הגיוס ברחוב רש"י בירושלים. 3 שוטרים נפגעו מבקבוק זכוכית, אבן ואגרוף במהלך הפגנות החרדים הקיצוניים בסמוך ללשכת הגיוס.

הרקע להפגנות הסוערות, היא בשל שמועה שנפוצה ברחובות מאה שערים על בנות חרדיות שעוכבו בלשכת הגיוס של מעמדם הצבאי, בעקבות כך הגיעו במהלך הלילה והיום המוני מפגינים למחות בשערי לשכת הגיוס בירושלים. המפגינים לא עזבו את הלשכה עד הקטנות של הלילה. רק לאחר הפגנות סוערות הבהירו נציגי המשטרה ל"עדה החרדית" כי אין כל שחר לטענות. נציגי העדה החרדית נכנסו ללשכת הגיוס וגילו כי להד"ם. במשטרה הבהירו הערב: "אין אף בת חרדית בלשכת הגיוס"

שידור חי מירושלים: הפגנת חרדים סוערת מול לשכת הגיוס בעיר

‎Posted by ‎אקטואליק – Actualic‎ on‎ יום שלישי 28 נובמבר 2017

דובר צה"ל מסר הערב: ״צה״ל מכחיש את הפרסומים השגויים בדבר מעצרה של משתמטת חרדית והחזקתה בניגוד לחוק.
צה״ל רואה בחומרה ומגנה כל אלימות כלפי כוחות הביטחון ומדגיש כי כל מעשה מסוג זה לא ירתיע מלגייס את המיועדים לשירות ביטחון על פי החוקים במדינת ישראל.״
במהלך המהומות, מד"א טיפלו במקום בשלושה שוטרים שנפגעו האחד מבקבוק זכוכית שהושלך לעבר ראשו, השני מאבן והשלישי מאגרוף של מפר סדר.

השלושה מטופלים במקום במצב קל. המשטרה מסרה כי היא פעלה לפזר את מפירי הסדר שחסמו הכביש, התעמתו עם אזרחים ותקפו שוטרים.
במהלכה נעצרו עד כה 18 מפירי סדר.

המשטרה ממשיכה בהערכות במקום ותפעל באמצעים העומדים לרשותה על מנת לשמור על שלומם ובטחונם של התושבים ולהשיב את הסדר הציבורי על כנו נוסף לחקירת החשודים שנעצרו והעמדם לדין.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חזקו ואמצו - ד' עמכם גבורי החיל - בוא"ש ובמים לקדש שם שמים. והעיקר לא לפחד כלל רק לפחד מהקב"ה ולא להתגייס [לשמד וזימה שיש שם] בדיוק כמו שכל גדולי ישראל מצוים אותנו. שלום וברכה, תפיצו שידעו: איך נפטרים מריח של בואש? מערבבים מי חמצן, סודה לשתיה וקצת נוזל כלים, ומשתמשים בתערובת לניקוי. התערובת הזאת נוסתה בהצלחה בתוכנית Mythbusters והוכחה כיעילה. דרך אגב: שטיפה במים רק מגבירה את הסרחון - החומר שהבואש מתיז מגיב עם מים. מי חמצן - קונים את זה בבית מרקחת זה בקבוק קטן (משתמשים איתו בעיקר לצבע של שער נשים)

  חזקו ואמצו – ד' עמכם גבורי החיל – בוא"ש ובמים לקדש שם שמים.
  והעיקר לא לפחד כלל רק לפחד מהקב"ה ולא להתגייס [לשמד וזימה שיש שם] בדיוק כמו שכל גדולי ישראל מצוים אותנו.

  שלום וברכה,
  תפיצו שידעו:
  איך נפטרים מריח של בואש?
  מערבבים מי חמצן, סודה לשתיה וקצת נוזל כלים, ומשתמשים בתערובת לניקוי.
  התערובת הזאת נוסתה בהצלחה בתוכנית Mythbusters והוכחה כיעילה.
  דרך אגב: שטיפה במים רק מגבירה את הסרחון – החומר שהבואש מתיז מגיב עם מים.
  מי חמצן – קונים את זה בבית מרקחת זה בקבוק קטן (משתמשים איתו בעיקר לצבע של שער נשים)
  ב ה צ ל ח ה ר ב ה!!!

  חזקו ואמצו - ד' עמכם גבורי החיל - בוא"ש ובמים לקדש שם שמים |
  הגב
 2. אמש נערך במשרדי איגוד בני התורה הספרדים מעמד מיוחד נשגב ומרומם, בראשות מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א. להקדשת מחלקת חונכים לנוער של איגוד בני התורה הספרדים שיקרא החל מעכשיו בשם "נר מרדכי". על שמו ולזכרו של הילד הטהור והיקר מרדכי בן שרה זכרונו לברכה. סמוך לשעה שבע וחצי בערב, החלו הרבנים הגאונים שליט"א להתאסף במשרד הצנוע של האיגוד, יחד עם פעילי וראשי האיגוד, תחילה הגיע למקום הסבא הגדול הגאון רבי ציון כהן שליט"א ראש ישיבת פורת יוסף קטמון מלפנים, שישב ולמד תורה במקום, וקידוש את המקום בתורתו, עד שהתאספו כל המוזמנים. לאחר תפילת ערבית ברוב עם נערך סיום מסכת חגיגה על ידי אחד מראשי האיגוד, שהתעכב בדברים על הגמרא בסוף חגיגה שאומרת שפושעי ישראל מלאים מצוות כרימון, ומתוך דברים אלו זעק את זעקת עולם התורה, איך ניתן להפקיר בחורים חלשים ליפול לשאול תחתית? בעוד אפילו פושעי ישראל מלאים מצוות כרימון, הקלטת הדברים הובאה אתמול כאן בקו קול ממזרח. לאחר אמירת הקדיש נשא דברים אחד מבני המשפחה, שהזמין בסוף דבריו את הסבא הגאון הגדול רבי ציון כהן שליט"א לשאת את משאו, הגאון הגדול שליט"א, דיבר על מעלת הניסיונות, וגודל זכותו של העומד בהם, הדברים הנפלאים הובאו אתמול בקו קול ממזרח 077-2-26-26-26 וניתן לשמוע אותם על ידי לחיצה כמה וכמה פעמים על המקש 8. לאחר מכן נשא דברים הגאון רבי אברהם כהן שליט"א, רב ומו"צ בירושלים עיר הקודש, על החשיבות הגדולה בעזרה וסיוע לבחורים חלשים ונחשלים. אחריו נשא דברים הגאון הגדול רבי יעקב שכנזי שליט"א, רב שכונת בית ישראל, שהאריך בדברים אודות החובה לתת סיוע ועזרה לכל בחור ובחור, וחובת שימת הלב לרגשות של הבחורים, בדבריו ציין שהבחורים הנושרים הם לאו דווקא הבחורים החלשים, ולפעמים היצר נטפל דווקא לבחורים שנועד להם עתיד גדול. הגאון הגדול רבי אהרן ירחי שליט"א רבה של שכונת מקור ברוך נשא דברים נוקבים בענייני השעה, בדבריו דיבר על התופעה שלא דואגים לבחורים חלשים, וזורקים אותם מהישיבה, במשך שעה ארוכה עמד בתוקף רב על כך שחובתם של הישיבות הקדושות לדאוג להצלחת כל בחור וכל יחיד ויחיד לבלתי יידח מהם נידח.

  אמש נערך במשרדי איגוד בני התורה הספרדים מעמד מיוחד נשגב ומרומם, בראשות מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א. להקדשת מחלקת חונכים לנוער של איגוד בני התורה הספרדים שיקרא החל מעכשיו בשם "נר מרדכי". על שמו ולזכרו של הילד הטהור והיקר מרדכי בן שרה זכרונו לברכה.

  סמוך לשעה שבע וחצי בערב, החלו הרבנים הגאונים שליט"א להתאסף במשרד הצנוע של האיגוד, יחד עם פעילי וראשי האיגוד, תחילה הגיע למקום הסבא הגדול הגאון רבי ציון כהן שליט"א ראש ישיבת פורת יוסף קטמון מלפנים, שישב ולמד תורה במקום, וקידוש את המקום בתורתו, עד שהתאספו כל המוזמנים.

  לאחר תפילת ערבית ברוב עם נערך סיום מסכת חגיגה על ידי אחד מראשי האיגוד, שהתעכב בדברים על הגמרא בסוף חגיגה שאומרת שפושעי ישראל מלאים מצוות כרימון, ומתוך דברים אלו זעק את זעקת עולם התורה, איך ניתן להפקיר בחורים חלשים ליפול לשאול תחתית? בעוד אפילו פושעי ישראל מלאים מצוות כרימון, הקלטת הדברים הובאה אתמול כאן בקו קול ממזרח.

  לאחר אמירת הקדיש נשא דברים אחד מבני המשפחה, שהזמין בסוף דבריו את הסבא הגאון הגדול רבי ציון כהן שליט"א לשאת את משאו, הגאון הגדול שליט"א, דיבר על מעלת הניסיונות, וגודל זכותו של העומד בהם, הדברים הנפלאים הובאו אתמול בקו קול ממזרח 077-2-26-26-26 וניתן לשמוע אותם על ידי לחיצה כמה וכמה פעמים על המקש 8.

  לאחר מכן נשא דברים הגאון רבי אברהם כהן שליט"א, רב ומו"צ בירושלים עיר הקודש, על החשיבות הגדולה בעזרה וסיוע לבחורים חלשים ונחשלים.
  אחריו נשא דברים הגאון הגדול רבי יעקב שכנזי שליט"א, רב שכונת בית ישראל, שהאריך בדברים אודות החובה לתת סיוע ועזרה לכל בחור ובחור, וחובת שימת הלב לרגשות של הבחורים, בדבריו ציין שהבחורים הנושרים הם לאו דווקא הבחורים החלשים, ולפעמים היצר נטפל דווקא לבחורים שנועד להם עתיד גדול. הגאון הגדול רבי אהרן ירחי שליט"א רבה של שכונת מקור ברוך נשא דברים נוקבים בענייני השעה, בדבריו דיבר על התופעה שלא דואגים לבחורים חלשים, וזורקים אותם מהישיבה, במשך שעה ארוכה עמד בתוקף רב על כך שחובתם של הישיבות הקדושות לדאוג להצלחת כל בחור וכל יחיד ויחיד לבלתי יידח מהם נידח.

  לבטל "חידוש גזירת הגיוס" |
  הגב