סוף עצוב: נקבע מותו של התינוק שיולד אחרי הפיגוע

בבית החולים שערי צדק נקבע מותו של היילוד שיולד לאחר הפיגוע הרצחני בצומת עופרה

מבית החולים שערי צדק נמסר לפני זמן קצר על פטירת הילוד של שירה איש-רן, שנפגע בפיגוע בכניסה לעפרה. הרופאים בפגיית בית החולים נאבקו על חייו במשך ארבעה ימים, עד שנאלצו לקבוע את מותו. שירה ועמיחי 4 ימים לאחר הפיגוע למרות מאמצי רופאי הפגיה להצילו.

צפו: שירה ועמיחי איש-רן בחתונתם

השרה שרה גילה גמליאל הגיבה: "הדם רותח עם היוודע דבר מותו של התינוק שאמו נפגעה בפיגוע הירי השבוע. לא הגענו לארץ ישראל כדי שמחבלים שפלים ירצחו תינוקות ברחם אימם. ממשלת ישראל תדע לגבות את המחיר מהחלאה וממי שתומך בו".

אביה של שירה, חיים סילברשטיין, סיפר אתמול: "שירה התעוררה לפני כמה דקות וזאת הפעם ראשונה שהם נפגשו כשהיא בהכרה. הם החזיקו ידיים וחייכו

אבל לא יכלו לדבר. אין לנו מילים לתאר את השמחה, הזו למרות שמצבה עדיין קשה. אבל חייה ניצלו ואנחנו מברכים על הנס הזה". לגבי התינוק, הוסיף: "זה תינוק קטן שנולד בטרם עת עם טראומה מאוד גדולה. הוא התחיל את החיים שלו במצב קשה ביותר ואנחנו מתפללים שהוא ישרוד".

יש לציין כי במהלך השבוע חלה הידרדרות במצבו של התינוק שנולד בניתוח קיסרי אמש לאחר שאימו נפצעה קשה בפיגוע ליד הישוב עפרה. כך הודיע הבוקר פרופ' יונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק.

 

מבדיקה ראשונית עלה כי רכב פלסטיני הגיע בכביש 60 לאזור תחנת האוטובוס בכניסה לעפרה. מחבל שישב ברכב פתח ממנו באש לעבר הישראלים שעמדו בטרמפיאדה. כוח צה"ל שהיה במקום ירה לעבר הרכב של המחבל וכנראה הצליח לפגוע ברכב. עם זאת, המחבל הצליח להימלט מהזירה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך הלילה לפיגוע הירי בעפרה ואמר: "היה הערב פיגוע טרור חמור. כולם מתפללים לשלומה של אם צעירה שנאבקת על חייה – תינוקה ניצל, אנחנו גם מאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים. אנחנו לא נשקוט עד שנמצא את הפושעים המרצחים הללו ונמצה איתם את הדין".

ג'ייסון גרינבלט, שליחו המיוחד של טראמפ למזרח התיכון, כינה את הפיגוע "מבחיל" והוסיף "טרוריסטים תוקפים ישראלים שחוגגים את חנוכה. הנשיא עבאס, האם תגנה את המעשה הזה הפעם?"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.