נקודת רתיחה ביבנאל: "כפו על מוהרא"ש לכתוב את צוואתו – עשו לו את המוות"(וידאו)

קהילת 'ברסלב' ביבנאל נתונה תחת משבר בשל קרב משפטי שהתנהל על ירושתו של מוהרא"ש שיק זצ"ל שכללה את מוסדותיו הרבים, מינויים ושלל תפקידים. אשת הרב אשר טולדנו ז"ל שנפטר בנסיבות טרגיות מאשימה: "הרב משה שיק ניסח את הצוואה וכפה אותה על אביו, הוא גרם למותו של בעלי" • בצוואה נכתב: "את כלל המוסדות והעיזבון ינהל אך ורק בני הרב משה שיק". צפו

קהילת 'ברסלב' בעיר יבנאל שהייתה תחת הנהגתו של מוהרא"ש שיק זצ"ל נתונה תחת משבר בשל קרב משפטי שהתנהל על על ירושתו של המנוח שכללה את מוסדותיו הרבים, מינויים ושלל תפקידים. האם הרב המנוח, יצטרף לשורת בעלי הון שצוואתם הובילה לסכסוכי ירושה עתירי אמוציות? הבוקר (ה') נשמעה ביקורת קשה מצד אשת הרב אשר טולדנו ז"ל שנפטר בתחילת שבוע בנסיבות טרגיות.

טולדנו האשימה את הרב משה שיק בנו של מוהרא"ש זצ"ל במה שאירע לבעלה המנוח, כמו כן האשימה אותו בדברים קשים, בין היתר בהשתלטות על המוסדות שביבנאל, פיטורי אברכים, ואף אמרה: "הוא ניסח את הצוואה לאביו".

למפרע מתברר כי הקרב בין הרב טולדנו ז"ל לרב משה שיק בנו של מוהרא"ש החל עוד קודם פטירת מוהרא"ש אז לטענת טולדנו, הבהמשך מינה מוהרא"ש זי"ע את הרב טולדנו לנהל את התלמוד תורה ואת כל מוסדות החינוך ביבנאל, המונים למעלה כ-1500 ילדים.

[vimeo 133650930 w=500 h=275]

על פי דבריה, "לפני הסתלקותו, הוא מינה את הרב טולדנו ז"ל למנכ"ל הכללי של מוסדות ברסלב ביבנאל. המינוי קיבל חיזוק נוסף במכתב שרשם מוהרא"ש ממיטת חוליו, ימים ספורים לפני פטירתו ובה ביקש שרק הוא יהיה ממונה על כל הנהלת מוסדות הקהילה, וכל הבניינים לא יעברו תחת ידיים פרטיות".

אך בסביבתו של הרב משה שיק מציגים את צוואתו המפורשת של מוהרא"ש בה נכתב כי את כלל המוסדות והעיזבון ינהל אך ורק בנו הרב משה שיק: "הנני מבקש בצוואתי זו כי לעניין העמותות שהקמתי לצורך תפקודה השוטף של הקהילה, עמותת 'ישמח צדיק', ועמותת קהילת 'חסידי ברסלב -יבניאל', יפעלו כל אנשי ונשות שלומנו, חברי קהילת 'היכל הקודש', ובפרט כל חברי ומנהלי העמותות הנ"ל, אך ורק על פי הוראותיו והנחיותיו של מנהל העיזבון בני הרב משה שיק". נכתב.

אך אשת טולדנו לא מקבלת את הדברים וטוענת כי הרב משה שיק כפה על אביו לכתוב את צוואתו: "הבן שלו כתבה צוואה יחד עם עורך דין מטבריה, הוא ניסח את הצוואה ואמר לעו"ד מה לכתוב ומה לא לכתוב והחתים את אביו על הצוואה".

טולדנו האשימה את הרב משה שיק כי קיצר לאביו את החיים: "הוא גם קיצר לו את החיים, מוהרא"ש אמר לחסידים: 'מוישי עושה לי את המוות' והוא יודע יפה מאוד מה הוא דיבר על אביו, הוא קרא לאבא שלו ס"מ. אז בבקשה ממך אתה צבוע וכל מה שמעניין אותך זה רק כסף ברגע שקיבלת את 'ישמח צדיק' לידך דבר ראשון פיטרת את כל האברכים פיטרת את כל הפקידות, רק רצית לקבל אחוזים אמרת בפירוש אותי מעניין רק כסף לא מעניין אותי הקהילה אתה גרמת שבעלי יעשה מה שיעשה". אמרה טולדנו.

פנינו אל הרב משה שיק לקבל את תגובתו, אך זו לא נתקבלה, לכשתתקבל, נפרסמה.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מוהרו"ש מתהפך הקברו

  משה שיק גדל וחי כל חייו בברוקלין. בשביל בצע כסף נכנס לענינים הפנימיים של קהילת ברלב ביבניאל. בושה.

  ניר |
  הגב
 2. סיני מאיר בן מרדכי אמר בפירוש שכל הבורקסים הם מתוצרת עצמית ואומנם אבא שלו מרדכי פרנקל התיר ממזרים אבל זה לא אומר שהממזרות תפסה את מרדכי פרנקל כי זה משפחה רומנית

  אברהם חיים טובול |
  הגב
 3. חד משמעית. משה שיק הוא הרוצח של הרב טולדנו ובמו ידיו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. הגיע הזמן שמשפחת טולדנו וכל חסידי ברסלב ביבניאל יעשו תשובה ויבקשו סליחה ומחילה מהרב הראשי של המושבה הרב הגאון רבי. מאיר פרנקל, שבמשך שני עשורים מיררו לו ולבני משפחתו את החיים, שתו לו ושפכו את דמו בראש כל חוצות. עכשיו הקהילה המתוסבכת הזו בראשות מנהיגה קורסת לאט לאט אבל ישר לתהום. מקצת העונש שמגיע להם.

  מכיר |
  הגב
  • החמור מבוטושן עם אחותו החילונית והאח שנתפס על מעשים לא צנועים בישיבת סערט ויזניץ והעולה על כולם מרדכי פרנקל שהתיר את הממזרים ביחד עם הרב גורן ומרדכי פרנקל הסתובב בחיפה בלי כיפה ודיבר כפירה ואפיקורוסות עד כשהזקין החליט שיכול להיות אשמור וכולם ישכחו מה העבר שלו בינתיים אף אחד לא מתקרב למשפחת המצורעים האלו

   אברהם חיים טובול |
   הגב
 5. תנחומים למשפחת טולדנו היקרה, שאביהם ר' אשר נרצח ולא נפטר מנסיבות טרגיות והחקירה בעיצומה, מוישי שיק לא בוחל בשום אמצעי כדי להשיג את מטרתו! כמו ששלח את חברו טובול ועוד אסיפת עבריינים להתיז מטף כיבוי אש על מי שהחל לספר את מעלליהם ברבים, עכשיו זה נגמר בשפיכות דמים נוראה שהותירה אלמנה ויתומים

  יבניאלי |
  הגב