נקודת רתיחה: הגר"מ מאזוז: "לא מפחד שמועצת החכמים תצא נגדי" (הקלטה)

פטרונו הרוחני של אלי ישי, הגר"מ מאזוז יוצא להגנת המפלגה החדשה: "המפלגה קמה למתנדנדים, שלא יפלו לידיו של בנט הבוגד". מבטיח: שורה של רבנים יעמדו מאחורי המפלגה.

חבר הכנסת אלי ישי רשם היום יום (שלישי) את מפלגתו החדשה "יחד בראשות אלי ישי" אצל רשם המפלגות. בין 100 מייסדי המפלגה החדשה נמצא גם הגאון רבי מאיר מאזוז, ראש ישיבת כסא ברכה בבני ברק.[alooma ref="8aa99910ea7619619346f703d143bc09.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

בראיון לרדיו 'קול ברמה' יצא הרב מאזוז להגנתו של אלי ישי לאחר ההתקפות שכוונו לעברו ממפלגת ש"ס על כך שנטש את ש"ס ודרכו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל. תחילה הצדיק הרב מאזוז את הקמת המפלגה החדשה,  "יש הרבה שאמרו עד היום  אנחנו לא רוצים להצביע ש"ס כי אנחנו שמאלנים, יש מי שהתבטא כי כיפות סרוגות הם מזרעו של עמלק.. הציבור לא שוכח שומעים את זה ומחרימים את ש"ס יש ציבור גדול שעלולים ליפול  לזרועותיו של בנט הבוגד".

 

הרב מאזוז הוסיף: "אסור שבנט יעלה על חשבון ש"ס. יש חרד"לניקים, חבדניקים, ויהודים פשוטים שהולכים לצבא וצריך לקבל אותם, יש שסע וקרע שקשה לאחד אותו – ש"ס יש בה ימניים ושמאלנים, אלא שהם מתנדנדים ורוצים ללכת לבית היהודי שילכו למפלגתו של אלי ישי".

 

"אמרתי אמש לרב בעדני בא נעשה הסכם עודפים. אני מקווה להגיע יחד עם ש"ס ל-18 מנדטים, אי אפשר לומר שהרב בעדני הסכים אבל הוא אמר: אני מבין אתכם".

 

כאן הטיל הרב מאזוז את כל כובד משקלו מול מועצת החכמים של ש"ס: "שמועצת החכמים יתכנסו ויעשו מה שהם רוצים, שיצאו נגדי , גם נגד הרב עובדיה יצאו בזמנו כשהרב יסד את תנועת ש"ס".

 

"אני לא לבד יש עוד רבנים איתי יפרסמו את שמם בבוא העת, אני מבקש לא להשתמש באלימות, אלי ישי אמר כי מי שידבר מילה לא טובה יפוטר, צריך שגם הצד השני יאמר כך". הוסיף הרב מאזוז.

הרב מאזוז נשאל מה דעתו לגבי שילוב נשים דתיות כמו למשל חברת הכנסת אורית סטרוק מהאיחוד הלאומי במפלגה החדשה. "זה דבר שאני לא יכול לפסוק בו. שבעים שנה מקובל אצל החרדים שלא לשלב נשים ויש על מקורות בגמרא, ברמב"ם… אז מי שרוצה לעשות מזה עניין גדול שאחר כך יקומו עלינו, למה לנו… אבל שהאישה תיבחר – כלומר שהאישה תהיה מדברת בשם הציבור עד עכשיו לא היו ואנחנו לא רוצים לעשות חדשות. עושה חדשות בעל מלחמות", הבהיר.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני מצביע בע"ה לאלי ישי!!!
  וסומך על הדעת תורה של מרן הגר"מ מאזוז שליט"א.

  איתיאל בר משה |
  הגב
 2. חזק וברוך לאלי ישי על היוזמה הברוכה והמנהיגות!

  מיכאל מלכישוע |
  הגב
 3. כל הגאון למרן הרב מאזוז שליט"א על ההנהגה הרוחנית של ציבור יראי ה' בשעה טעונה זו, חזק וברוך כבוד הרב! היום כולם יודעים כי דעתך דעת תורה היא!

  חנניה ישראלי |
  הגב