נקמה באובמה: שגריר ארה"ב זומן לשיחת הבהרה עם נתניהו

הוטו ועונשו: ראש הממשלה זימן היום (ראשון) את שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו לשיחת הבהרה בעקבות ההימנעות האמריקנית המתריסה בהצבעה במועצת הביטחון.

הוטו ועונשו: ראש הממשלה  זימן היום (ראשון) את שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו לשיחת הבהרה בעקבות ההימנעות האמריקנית המתריסה בהצבעה במועצת הביטחון.

 

במקביל, נתניהו זימן בנפרד את כל השגרירים  של המדינות החברות במועצת הביטחון ומקיימות יחסים דיפלומטיים עם ישראל. השגריר הבריטי כבר הגיע לשיחת הבהרה ויתר השגרירים, צפויים להגיע בהמשך היום.

ממשרד החוץ נמסר כי הפגישות הן אישיות ומתבצעות עם הסמנכ"לים המרחביים הרלוונטיים במשרד החוץ.

בפתח ישיבת הממשלה, כינה ראש הממשלה את ההחלטה "לא מאוזנת" ו"עוינת". "מהמידע שיש לנו, אין לנו שום ספק שממשל אובמה יזם אותה, עמד מאחוריה, תיאם את הנוסחים ודרש להעבירה", אמר נתניהו. "זה כמובן בניגוד מפורש למדיניות האמריקנית המסורתית שהתחייבה לא לנסות לכפות תנאים של הסדר קבע, כמו כל נושא שקשור להם במועצת הביטחון, וכמובן התחייבות מפורשת של הנשיא אובמה עצמו ב-2011 להימנע מצעדים כאלה".

"במשך עשורים, הייתה אי הסכמה בין הממשלות בארה"ב וישראל בנושא ההתנחלויות", הוסיף. "עם זאת, תמיד הסכמנו שמועצת הביטחון אינה המקום ליישב את הסוגיה הזו. ידענו שפנייה לשם תקשה על המשא ומתן ותרחיק את השלום. כפי שאמרתי לג'ון קרי ביום חמישי, ידידים לא לוקחים ידידים למועצת הביטחון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.