נקמת אבוטבול • הבית היהודי התפצלה; אלי כהן פרש מהסיעה

נוק אאוט: אלי כהן, יו"ר האופוזיציה בבית שמש ומי שהפיק קמפיין הסתה חסר תקדים בבחירות האחרונות, נשאר כמעט בודד באופוזיציה העירונית לאחר ששניים מחברי סיעתו, הבית היהודי, ערקו לקואליציה. בסביבתו זועמים: "לא נשכח ולא נסלח לבית היהודי"

עוד ניצחון לרה"ע בית שמש, משה אבוטבול, בקרב המונציפלי המתמשך נגד גורמים אנטי-חרדיים בעיר: שניים מחברי סיעת 'הבית היהודי' ערקו לקואליציה העירונית ובכך הותירו את האופוזיציה חלושה וכחושה.

סיעת הבית היהוי מנתה 3 חברים: היו"ר אלי כהן, אלסיף ורמן וחיים בן מרגי. השניים האחרונים החליטו להצטרף לקואליציה בראשות אבוטבול, בניגוד מוחלט לדעתו של היו"ר כהן – מה שגרם לו לנטוש את הסיעה ולפצלה.

התמורה הפוליטית שתוענק למצטרפים החדשים לקואליציה היא מינוי סגן ראש עיר בתואר. בנוסף תקבל המפלגה את התיקים: קליטה, מורשת ישראל וחינוך ממ"ד.

אמש התקיימה הפגנה בעיר כנגד הצעים האחרונים של העירייה, במרכזם: העלאת הארנונה בחלק מהשכונות.

בהפגנה השתתפו כאלף תושבים שהיו עסוקים רוב הזמן במחאה כנגד הצעד הפוליטי בו נקטו שני חברי סיעת הבית היהוי.

"כניסה לקואליציה עבור שליטה בתנועות הנוער הדתיות ותיק מורשת ישראל?! זה מה שבית שמש צריכה?!", אמר סמי ביטון, אחד מבכירי מטהו של כהן בבחירות האחרונות. כהן הוסיף: "זה המחיר שאתם מוכנים לשלם כדי לפרק את המחנה שהתאגד סביבכם?! לא נשכח ולא נסלח לבית היהודי ואת זה תראו בבחירות הבאות."

יצוין, כי ההצטרפות של שני חברי האופוזיציה לקואליציה באה מעט זמן לאחר שגם נציג בעלזא חזר אליה.

כזכור, לפני שבוע פרסמנו כי ראש עיריית בית שמש השיב את חבר המועצה מרדכי דירינפלד נציג חסידות 'בעלזאט' לתפקידו ב'ועדת הכספים' לאחר שפיטר אותו לפני כחודש בשל הצבעתו נגד עמדת הקואליציה.

במכתב ששיגר אבוטבול לדירינפלד הבוקר נכתב: "לאחר שיחה משותפת בינינו בה העלית את הנימוקים והסיבות להצבעתך נגד עמדת הקואליציה במליאה האחרונה". נכתב.

20150713015449

אבוטבול הוסיף: "ולאחר שהובהר לך היטב שאין להצביע במליאה כנגד עמדת הקואליציה העירונית, ולאחר שהנ"ל מקובל עליך והבטחת שכך תנהג בהמשך, אשמח לראותך שב לפועלך כממונה כספים וגביה דבר שהנמך עושה זאת על הצד הטוב ביותר ובהצלחה רבה ולשביעות רצוני כבתחילה".,,

בישיבת המועצה לפני כחודש חבר המועצה החרדי מרדכי דירינפלד, הצביע בניגוד לחבריו בקואליציה ולמה שהוסכם בישיבת ההנהלה שקדמה למליאת מועצת העיר, הוא הצביע נגד ההעלאה היות וראש העיר לא הסכים לעדכן את טבלת ההנחות של משרד הפנים.

דירינפלד טען אז, כי לא ייתכן שיעדכנו את טבלת הארנונה מבלי שיעדכנו אף את טבלת ההנחות וכפי שמקובל בערים אחרות. ראש העיר, משה אבוטבול שמיד בתום הישיבה העביר לדרינפלד את מכתב ההשעיה עד לברור העניין וכרגע, אין ראש לוועדת הכספים בעיר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.