"נרגש לעמוד במקום בו נפל אחי"‎

40 שנה לאחר שאחיו נפל בשדה התעופה באנטבה, ראש הממשלה חזר לשדה התעופה ההיסטורי באוגנדה, "אני נרגש לעמוד במקום הזה, ממש במקום הזה, בו נפל אחי יוני, מפקד סיירת מטכ"ל, שעה שהסתער בראש חייליו כדי לשחרר את החטופים שהוחזקו כאן". { נתניהו באנטבה}

לרגל 40 שנים למבצע אנטבה התקיים היום (שני) בנמל התעופה הישן באנטבה טקס לזכר החטופים שנהרגו.

בטקס משתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאחיו יוני נהרג במהלך המבצע, נתניהו הגיע לאוגנדה בסגרתו ביקורו באפריקה.

"אני נרגש לעמוד כאן במקום שבו שחררו לוחמי צה"ל את החטופים בלבה של אפריקה, אלפי קילומטרים מישראל, עם מפקדים ולוחמים שהשתתפו במבצע", אמר נתניהו. "אני נרגש לעמוד במקום הזה, ממש במקום הזה, בו נפל אחי יוני, מפקד סיירת מטכ"ל, שעה שהסתער בראש חייליו כדי לשחרר את החטופים שהוחזקו כאן".

"31 שנים שנים אחרי השואה שוב בוצעה סלקציה בין יהודים ללא יהודים, אחרים שלחו לחופש ואת היהודים דנו לאימת מוות", הוסיף ראש הממשלה. "נחישותם של המפקדים, הלוחמים והטייסים הם שהכריעו את הכף לטובת ישראל".

"באנטבה הצדק גבר על הרשע ובגלל סיבה זו הפכה למוכר בעולם", הדגיש ראש הממשלה. "הוא קבע את הכלל שכשיודעים את מיקומם של בני הערבוה הולכים לחלצם. המערכה נגד הטרור נמשכת גם היום. הוא מאיים על כל מדינה ויבשת ועלינו לעמוד ברוח אחת וחזית אחת ברוח אנטבה. רק כך נכריע אותו".

הטקס נערך בנמל התעופה בו התרחש המבצע ההיסטורי לשחרור חטופי מטוס אייר פראנס, לאחר שנלקחו כבני ערובה בידי טרוריסטים. במבצע נהרג אחיו של ביבי יוני נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.