נרצחי ארמון הנציב יובאו למנוחות: האו"ם גינה את הפיגוע

מועצת הביטחון של האו"ם פרסמה שעות לאחר הפיגוע הרצחני בירושלים הודעת גינוי לפיגוע הדריסה. ברשת ביקורת קשה על סרטון "הבריחה".

מועצת הביטחון של האו"ם פרסמה שעות לאחר הפיגוע הרצחני  בירושלים הודעת גינוי לפיגוע הדריסה. "חברי מועצת הביטחון מגנים בחריפות את מתקפת הטרור בירושלים", נכתב בהודעת הגינוי. "חברי המועצה מביעים את צערם העמוק ומביעים תנחומיהם למשפחות".

עוד נכתב בהודעת הגינוי כי "חברי מועצת הביטחון הבהירו כי הטרור על כל צורותיו וביטויו מהווה אחד האיומים החמורים המסכנים את השלום והביטחון". כמו כן, חברי המועצה קראו למצות את הדין עם האחראים לפיגוע.

ברשתות החברתיות  התעוררה ביקורת על החיילים שברחו מהמקום ולא חתרו למגע עם המחבל במשאית. לא מעט העלו טענה  כי  החיילים פחדו לירות בעקבות הרשעתו של אלאור אזריה. בצהל לעומת זאת  ניסו להתחמק בטענה  כי הצוערים פתחו באש לעבר המחבל תוך מספר שניות.

בפיגוע נרצחו סגן יעל יקותיאל (20) מגבעתיים, סגן שיר חג'אג' (22) ממעלה אדומים, סגן-משנה שירה צור (20) מחיפה וסגן-משנה ארז אורבך (20) מאלון שבות. משפחות הנרצחים קיבלו בתדהמה את הידיעה על דבר מותם של יקיריהם, וחברים ומכרים הגיעו כדי לנחמם.

 

בבית משפחת יקותיאל בגבעתיים  קיבלו בהלם את הבשורה, עם היוודע דבר בשורת האיוב חברים ומכרים של המשפחה כדי לנחם. חברתה של יעל ספדה לה: "הייתה ילדה מלאת אור ושמחת חיים. קשה לתאר בן אדם כזה. כל דבר שהיא עשתה היא עשתה כדי לעזור". היא סיפרה כי סגן יעל יקותיאל יצאה לקורס הקצינים "למרות הקשיים, ונלחמה כדי להישאר בצבא ולתת כל מה שהיא יכולה". החברה הוסיפה: "יעל סיפרה על השיעור הראשון שהיא העבירה. היא הייתה כל כך מלאת סיפוק ואושר". יעל יקותיאל תיטמן מחר ב-15:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.