אדם רצח אישה עם מצ'טה בגרמניה

גרמניה: פליט סורי נעצר אחרי שרצח אישה במצ'טה ופצע שניים נוספים ליד העיר שטוטגרט – כך דווח בתקשורת המקומית. המשטרה המקומית עצרה את הגבר לאחר ההתקפה בעיר רויטלינגן. {יומיים אחרי הטבח}

גרמניה: פליט סורי נעצר אחרי שרצח אישה במצ'טה ופצע שניים נוספים ליד העיר שטוטגרט – כך דווח בתקשורת המקומית. המשטרה המקומית עצרה את הגבר לאחר ההתקפה בעיר רויטלינגן.

האירוע התרחש ליד דוכן קבב בעיר, ואנשים רבים נמלטו מהמקום בבהלה. נהג מכונית שהיה בסמוך לחץ על דוושת הגז ודרס את התוקף, בן 21. כך כנראה הוא נוטרל. לפי הערכה הוא פעל לבד. "הוא התנהג בטירוף מוחלט", סיפר עד ראייה, "הוא פשוט רץ והשתולל עם המצ'טה".

מהמשטרה הגרמנית נמסר כי התוקף במצ'טה בעיר רויטלינגן הוא מבקש מקלט מסוריה שככל הנראה פעל לבדו. בתקיפה, שאירעה 31 ק"מ מהעיר שטוטגרט, נרצחה אישה ונפצעו שניים נוספים.

מוקדם יותר היום הודיעה המחלקה לחקירות פליליות בבוואריה כי התוקף ממינכן, עלי דאוד סונבולי, תכנן את הירי כשנה. כמו כן, משרד הפנים של בוואריה מסר לרשת הטלוויזיה B24 כי סונבולי רכש את האקדח שבו השתמש בהתקפה באינטרנט וערך תחקיר מקיף על אירועי ירי המוניים.

בלילה שבין שני לשלישי בשבוע שעבר תקף פליט אפגני בן 18 שקיבל מקלט בגרמניה במכות גרזן ארבעה נוסעי רכבת, גם כן במדינת המחוז בוואריה. הוא פצע אותם קשה, ואחר כך נמלט ונורה.

למוות על-ידי המשטרה. דאעש קיבל אחריות למתקפה הזו – ובסרטון וידאו שפרסם ארגון הג'יהאד נראה הצעיר מביע הזדהות עם רעיונות הג'יהאד שלו. בחדר שבו גר התגלה גם דגל דאעש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.