נרצח בדרך ללימוד עם החברותא: הרב שעייה קרישבסקי הי"ד

הנרצח, בן 59, מחשובי חסידות ספינק – קרלין ובעמ"ס 'פניני יהושע' על פרשיות השבוע, נפגע בעת שהמתין בתחנת האוטובוס יחד עם חברו שנפצע באורח קשה. הלוויתו יצאה בשעה 14:00 מבית המדרש של החסידות ברחוב בית ישראל. "לצידו של המנוח בתחנת האוטובוס עמד אחד מחשובי החסידות", הוא מספר, "והוא הפצוע השני שמצבו עדיין מוגדר קשה. מי ייתן והשקט ישוב לירושלים"

אבל בירושלים עם היוודע דבר הירצחו של הרב שעיה קרישבסקי הי"ד בפיגוע ברחוב מלכי ישראל בעיר.

הנרצח, בן 59, מחשובי חסידי פינסק קרלין חיבר את סדרת הספרים 'פניני יהושע' על פרשיות השבוע. כמידי בוקר הוא המתין בתחנת האוטובוס לקו שיוביל אותו לחברותא שלו, שם – למרבה הטרגדיה – פגעה בו הסכין של המחבל.

המנוח היה תלמיד חכם מופלג ובמרוצת השנים אף חיבר את הספר 'פניני ישעיהו' על התורה. מכריו מספרים כי הוא ישב ולמד כל היום וכל שיחו היה סביב התורה.

"במשך שנים ארוכות הוא גר לבד", מספר אחד ממכריו, "וכל מה שהוא רצה זה ללמוד תורה ולקיים מצוות. היכן שראית אותו – הוא עסק בתורה ובמצוות. באירועים תורניים תמיד כיבדו אותו לשאת דברים בשל ידיעותיו הנרחבות בתורה".

לדבריו, המנוח סיים את תפילת שחרית בבית המדרש ויצא לתחנת האוטובוס כדי ללמוד עם 'החברותא' את לימוד הבוקר הקבוע שלו, אולם יד הטרור השיגה אותו והוא נרצח למוות.

"לצידו של המנוח בתחנת האוטובוס עמד אחד מחשובי החסידות", הוא מספר, "והוא הפצוע השני שמצבו עדיין מוגדר קשה. מי ייתן והשקט ישוב לירושלים", סיים.

עוד התברר כי חברו של הנרצח שהיה עמו בתחנת האוטובוס נפצע באורח קשה בפיגוע.

הלווייתו תצא בשעה 14:00 מבית המדרש פינסק קרלין בשכונת בית ישראל בירושלים.

כזכור, מעט אחרי השעה 10:20 אירע פיגוע דריסה ודקירה באזור כיכר מלכי ישראל בבירה, מחבל שנהג ברכב פגע בתחנת אוטובוס יצא מהרכב עם סכין בידו ופגע באזרחים. אדם אחד נהרג ועוד 4 נפצעו בדרגות שונות.

האזינו: כך נשמע הפיגוע במלכי ישראל בירושלים בשיחת טלפון למוקד 'איחוד הצלה'

משה טייטלבוים מנכ"ל איחוד הצלה שהגיע לזירה ברחוב מלכי ישראל, מסר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בגבר ללא רוח חיים ובמספר נפגעים עם פצעי דקירה וחבלות. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים. עוברי אורח סיפרו כי מדובר בפיגוע משולב של דריסת הולכי רגל ודקירות. חשוב לקרוא לאזרחים להימנע מהגעה לזירות פיגועים מחשש לשלומם ועקב ההפרעה לכוחות ההצלה להציל חיים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.