נר חנוכה עם אסירים יהודים בכלא הוותיק בעולם

ביקור מיוחד ומרגש ערך היום רבה של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, בתוככי כלא "בוטירסקי" שבמרכז מוסקבה, במטרה לחזק ולעודד את האסירים היהודי השוהים במקום. מדובר על כ-3,000 יהודים המרצים בין כותלי הכלא עונשי מאסר. תיעוד

ביקור מיוחד ומרגש ערך היום רבה של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, בתוככי כלא "בוטירסקי" שבמרכז מוסקבה, במטרה לחזק ולעודד את האסירים היהודי השוהים במקום. מדובר על כ-3,000 יהודים המרצים בין כותלי הכלא עונשי מאסר.

"בוטירסקי" נחשב לכלא העתיק בעולם כיום והוא פועל יותר מ-230 שנה.

מפקד הכלא קיבל את פניו וליווהו לבית הכנסת הפעיל במקום, מאז נפתח לפני למעלה מעשור, ובו מתקיימים שיעורי תורה וחסידות, הנחת תפילין, פעילות חגים וסדר פסח ציבורי מדי שנה.

לאחר הנחת תפילין קראו בספר תורה, ועם סיום תפילת מנחה, העלה הרב הראשי שליט"א את נרות החנוכה. האסירים היהודים הנרגשים, התכנסו למסיבת חנוכה, במהלכה נשא הרב הראשי דברי חיזוק מעודדים על גודל נס חנוכה, בשילוב סיפורו של יוסף הצדיק אותו קוראים בפרשת השבוע.

דברים נשאו גם רב השב"ס הרוסי הרב אהרן גורביץ ור' יצחק זילברג, הפעיל בתי המאסר במוסקבה. הם עודדו את האסירים היהודים להתחזק ברוחם בהקפדה על שמירת תורה ומצוות גם במצבם העכשווי.

עם סיום המסיבה המעודדת והמרגשת, חולקו לאסירים מאכלי החג ומנורות חנוכה, איתם יוכלו לקיים את מצוות הדלקת נר החנוכה מדי ערב.

פעילות זו, היא נדבך נוסף בשרשרת העשייה הברוכה והנרחבת בין כל שכבות הציבור היהודי הגדול במוסקבה, באמצעות 32 בתי חב״ד ומוסדות חינוך וחסד הפזורים במוסקבה בירת רוסיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.