נשארה עם המחבל בבית: "בעלי היה בטוח שכולנו כבר מתים"(וידאו)

דקות לאחר הפיגוע הרצחני במתחם שרונה בתל אביב, שוטר שמתגורר סמוך לזירת הפיגוע הכניס את אחד משני המחבלים לביתו, והשקה אותו מים מבלי שידע שמדובר במחבל – מכיוון שהוא לא היה חמוש. אשתו של השוטר משחזרת היום בשיחה עם חדשות 2 את הסיפור יוצא הדופן: "לאט לאט מתחילים לעכל כמה מזל היה לנו"

דקות לאחר הפיגוע הרצחני במתחם שרונה בתל אביב, שוטר שמתגורר סמוך לזירת הפיגוע הכניס את אחד משני המחבלים לביתו, והשקה אותו מים מבלי שידע שמדובר במחבל – מכיוון שהוא לא היה חמוש. אשתו של השוטר משחזרת היום בשיחה עם חדשות 2 את הסיפור יוצא הדופן: "לאט לאט מתחילים לעכל כמה מזל היה לנו".

כשהוא עלה לביתו, הגיע אדם שנראה מבוהל וביקש ממנו כוס מים. השוטר ואשתו הכניסו אותו אדם מפוחד לביתם. בשלב הזה החליף השוטר למדים וירד לסייע לכוחות. כשהגיע למתחם הסינמטק, התעדכן השוטר בפרטי המחבל שנמלט ונדהם לגלות כי הוא דומה ללא אחר מאשר אותו אדם שמתארח בשעה זו בביתו.

השוטר מיהר חזרה לביתו יחד עם עוד שוטרים. כשנכנסו לבית, ראו את המחבל יושב על הכורסא. השוטר זינק עליו וניטרל אותו. במהלך ההשתלטות על המחבל נפצע השוטר שאזק את המחבל מכדור שנפלט מנשקו של שוטר אחר.

(באדיבות רשת)

"ישבנו על הספסל ברחבת הסינמטק עם אמא שלי ובן זוגה כששמענו יריות", סיפרה ע', רעייתו של השוטר. "כעבור כמה שניות ראינו אנשים רצים לכיווננו. אדם לבוש במדים מכוון נשק ויורה – בדיעבד הבנו שירה במחבל הראשון. איך שהבנו מה קורה התחלנו לרוץ לכיוון הדירה שלנו שנמצאת ממש ממול. נכנסנו לדירה, איתנו נכנס אדם נוסף. הוא פשוט נכנס איתנו תוך כדי הריצה. שאלתי אותו מי הוא, הוא לא ענה, רק ביקש מים".

אשת השוטר, בתו של מפכ"ל המשטרה לשעבר אסף חפץ, הוסיפה ושחזרה את האירוע – וציינה כי המחבל לא החליף עמה מילה. "הוא התיישב אצלנו, מפוחד לגמרי. הוא קיבל כוס מים, ניסינו לדבר איתו. הוא לא דיבר. ניסינו לשאול אם הוא מבין אנגלית, מבין עברית, לא הוציא מילה. בעלי נכנס איתנו אבל לקח את הנשק ורץ החוצה. לא חשדנו בכלום, הוא נראה פשוט כמו מישהו מבוהל מהזירה, כמונו. הוא לא הוציא מילה – הוא רק מלמל, לא היה נראה שהוא בכלל במצב לדבר, הוא נראה היה בהלם".

למרבה הנס, המחבל לא תקף אותה – ובעלה השוטר הבין במהרה מה התרחש: "בעלי ירד למטה והגיע לזירה שבה המחבל הראשון נורה. הוא קלט שהוא לבוש בדיוק אותו דבר כמו הבחור שהוא השאיר אצלנו בבית. ברגע שהוא קלט את זה הוא רץ מהר בחזרה הביתה, נכנס, השכיב את המחבל על הרצפה, אזק אותו. פתחנו את החלון, קראנו לכוחות שהיו למטה. הוא נשאר על המחבל כדי לנטרל אותו, כשהוא אזוק, ושמר שלא יהיה פה בלגן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.