נשות החכי"ם במכתב נרגש לשרה נתניהו

במכתב מעניין ששלחו נשות חברי הכנסת החרדים לאשתו של ראש הממשלה -שרה נתניהו, פונות הנשים בסגנון של אשה לאשה, על מנת שתשפיע על בעלה לפעול לביטול הגזירות על בחורי הישיבה.

במכתב הם פורטות על רגשות אקטואליים לחודש הזה ומגיעות עד להשוואה של אשת ראש הממשלה לאסתר המלכה בבית המלך,"ההיסטוריה היהודית מעלה על נס נשים צדקניות שזכו להיות מצילות הדור בימי סער ומצוק. בעוד שבועיים נקרא במגילת-אסתר את דברי מרדכי הצדיק עת ביקש מאסתר המלכה לעמוד לימין כלל ישראל".

במכתב הם גם פונים אל העבר המשפחתי שלה – אביה שמואל בן ארצי שהיה מתלמידי נובהרדוק, שמר על זיכרונות חמים מתקופה זו. "אביך, הד"ר שמואל בן-ארצי ז"ל הכיר וטיפח את ערכי העם והתורה, התנ"ך היה על לוח לבו, איש חינוך וספר, נצר גאה לתורת נובהרדוק. "כבתו, תביני היטב את התחושה הקשה הקיימת עתה בקרב כלל הציבור החרדי לשבטיו ועדותיו,ובראשם הנהגתו הרוחנית, חברי מועצות גדולי וחכמי התורה, מתוצאותיו הנוראות של החלטה זו, אותה קיבל לצערנו בעלך ראש הממשלה".

בסיום המכתב הן חוזרות שוב אל האקטואליה של החודש וכותבות "מי יודע, שרה, אם לא לעת כזאת הגעת למלכות. על-מנת שתוכלי לעשות מעשה שייחרת בדברי הימים של היהדות, כמי שמנעה היווצרות שסע נורא בעם ופגיעה אנושה בלומדי התורה, בני הישיבות הוגי התורה, שבלעדיה אין לנו זכות קיום".

המכתב, כפי הנראה, הוכן על ידי יחצני"ם משופשפים, פונה לרגש היהודי של אשת ראש הממשלה, אם כי צריך לומר, כי הטרמינולוגיה קצת עברה את גבול הטעם הטוב.

מכתב נשות החכים

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חייבים לדבר עם בתו נועה נתניהו החרדית שתשכנע את אביה לסגת מגזרותיו האיומות על החרדים
    "ומי יודע אם לעת הזאת הגעת למלכות"

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב