נשות הכותל הסתירו יריעות ספרי תורה בשמלות

בצורה מבזה ביותר ולמרבה הזעזוע, ניסו "נשות הכותל" להבריח הבוקר יריעות ספרי תורה בתוך בגדיהן. היריעות נתפסו, אולם הן הצליחו לבסוף לקרוא בספר אחר

כמידי חודש, גם היום, ב' דראש חודש אלול, המשיכו הנשים המכונות "נשות הכותל" בפרובוקציה החודשית וקראו בספר תורה בכותל המערבי, כשהפעם הבריחו ספר תורה מתחת לשמלותיהן כדי להיכנס אתו אל רחבת הכותל הבוקר (ד').

כבר לפני שבוע שנשות הכותל דרשו מהמשטרה לאפשר להן להתפלל ברחבת הכותל ולקרוא בתורה. דרישתן לא נענתה, והבוקר במהלך חיפוש בכליהן בכניסה לרחבה נמצאו כאמור היריעות שהוסתרו באופן מבזה ביותר מתחת לבגדיהן. למרות מציאת ספר התורה, הצליחו לבסוף נשות הכותל לארגן להן ספר משלהן ולקרוא בו.

רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ שליט"א, היה מזועזע למראה המאבקים הפיזיים שהתחוללו ברחבת הכותל הבוקר. "היום, ראש חודש אלול, נחצו כל הקווים האדומים – אלה מבריחות ספרי תורה קדושים כשהם כרוכים על גופן ממש, אלה מסתירים משרוקיות בבגדיהם, והכל לשם מה?! לשם 'קדושת' מלחמת האחים בכותל המערבי!

"סדרני הכותל מיומנים במתן שירות למתפללי הכותל, ולא בפיזור הפגנות. אין ביכולתנו להשתלט על המיעוט הקנאי שמבקש לזרוע הרס וחורבן בכותל. אני משבח את המתפללים שלא נגררו אחר הפרובוקציות וקיימו את תפילת ראש החודש כסדרה. אירועים אלה הם חילול השם נורא. זהו זמן תשובה. תקיעת השופר של היום לא היתה קריאה לתשובה ולהתעוררות אלא קריאה למלחמה בין היהודים".

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי היא "תמשיך לפעול כמיטב יכולתה כדי לקרב אל הכותל המערבי כל איש ואישה מתוך נאמנות למסורת ישראל ומתוך כבוד לכל מבקר ומתפלל".

נשות הכותל מסעירות את המערכת הפוליטית כבר קרוב לשנתיים, כאשר ארגונים רפורמיים בינלאומיים עומדים מאחוריהן ולוחצים על ראש הממשלה לאפשר להן להיות חלק מניהול הכותל.

במתווה שהכינה הממשלה נשות הכותל כמעט זכו להכרה לאחר שהחכים החרדים לא שמו לב לתוכנו ושקלו להסכים, ומשהתבהרו פרטי המתווה מועצת גדולי התורה התכנסה ודרשה להבהיר לנתניהו שאישור המתווה הוא סיום הקשרים הפוליטיים עם החרדים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.