תמונת מצב מדאיגה: נשות הפרובוקציה הקדימו את בנות הסמינר והאולפנה I וידאו וגלריית ענק מהמחאה

נשות הכותל קמו היום (ב) מוקדם, השכימו ויצאו בדרכם אל הכותל לפרובוקציה החודשית הקבועה שלהם, כמידי ראש חודש. היום ראש חודש כסלו, יש להם סיבה נוספת חגיגות ה-25 שנה להווסדן.

מעט לאחר השעה 7הן כבר התייצבו, ותפסו מקום בתוך הרחבה הפנימית, בחסות המשטרה.

נכון לעכשיו, יש במקום מאות בנות סמינר וגם בנות האולפנא, שנקראו לתגבר את בנות הסמינר. בעזרת הגברים מתחילה בדקות הקרובות, תפילת שחרית עם מגפון כדי להתגבר על הרעש שנגרם במקום.

המשטרה ערוכה עם כוחות גדולים בשטח, כרגע המצב רגוע יחסית, והכתבה תעודכן בהתאם להתרחשויות.

יאיר אטינגר אמר ברדיו "קול ברמה": :אני נמצא בכותל והמחאה החרדית מאוד חלשה – כמות נשות הכותל עם הנשים שהם הביאו מחו"ל היא כמעט באותה כמות של בנות הסמינרים שהגיעו לכותל".

בנצי ליזרוביץ מקול חי בטור אישי: הייתי הבוקר בכותל: נשות הפרובוקוציה הקדימו ונכנסו לעזרת הנשים. כ-400 בנות סמינרים הגיעו אף הם לכותל, וכאן אומר בנצי: "השאלה לכל חברי הכנסת החרדים: איפה אתם החודש? לאן נעלמתם?. מדוע לא התארגנו מראש כדי לתאם עם כל הסמינרים? רק הודעתם 12 שעות לפני שלמחרת יש תפילה. איפה החסידויות השונות? מה שהיה היום בכותל היה לרעתינו ונקווה שזה לא יפריע בהחלטת הועדה".

במעריב נכתב על התרגיל של נשות הכותל: "בפייסבוק פורסם שהאירוע יתחיל ב-8, בתדרוך חשאי לפעילות סוכם על הגעה ב-7. בנות הסמינרים שבאו ב-7:30 וראו את נשות הכותל ברחבה התחתונה חזרו על עקבותיהם".

רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ אמר כי הוא בוכה ובזמן קשה שאירעה הזוועה הזאת נותר רק לבכות: "מול הכותל המערבי, שריד בית המקדש, כולנו מחויבים ביראה, ולקבל על עצמנו התנהגות אחראית ושקולה, הרואה בכל עת את טובת כלל עם ישראל ולא רק את זכויות היחיד. מי שאינו יכול לקבל על עצמו התנהגות שכזו, אין לו מקום בשיח על הכותל המערבי. לרגע קצר דומה היה שהגיעה 'עת לחשות' ולהניח את החודשים הקשים מאחורינו. לרגע קצר קיוויתי כי נשות הכותל הבינו את גודל וכובד האחריות. היום, אני חש כי 'עת לבכות'". אמר בצער גדול.

צפו בוידאו – צילום אהרן והב
המחאה במשרוקיות

(זהירות) בוידאו זה שירת נשות הפרובוקציה

צילום גלריה ראשונית – ישראל קרליץ- חדשות 24

נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (13) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (14) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (15) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (16) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (17) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (18) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (19) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (20) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (21) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (22) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (24) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (25) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (26) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (9) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (10) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (11) נשות הכותל צילום ישראל קרליץ חדשות 24 (12)

גלריה נוספת – המחאה
צילום ישראל קרליץ
נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (11)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (14)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (17)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (18)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (19)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (20)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (21)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (22)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (1)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (2)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (4)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (5)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (6)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (7)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (8)

נשות הכותל צילם ישראל קרליץ חדשות 24 (10)

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לדברי אמת וצדק: אמא שלך זה התגלמות הפריצות החרדית, קודם כל טפל באמא שלך ובמקצוע שלה, ואחר כך תבוא אלינו בטענות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הכל בגלל הפריצות החרדית
  כל עוד רבני ישראל צפופים בחדריהם ולא צועקים כל עם ישראל יסבול וימשיך לסבול
  לפני שנבוא בטענות לפורקי עול כדאי לחנך את נשותינו שרחוקות מאוד מאמותינו הקדושות

  דברי אמת וצדק |
  הגב
 3. טוב לראות שנשות הכותל (שאיני מסכים עם דרכן) יכולות גם הן לבא ולהתפלל בכותל השייך לעם ישראל כולו. טוב במיוחד לראות שהיוזמה התמוהה לגרור גם בנות דתיות לאומיות לתוך שנאת החינם הזו נחלה כשלון חרוץ.

  חיים |
  הגב
 4. איזה "צדיקות"!!! מוסרת נפש על מנת להתפלל להשם בכותל……..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב