נשות הפרובוקציה: "נערוך ברכת כוהנות"

היוועץ המשפטי הודיע היום כי "עריכת הטקס של 'ברכת כוהנות' איננה בגדר 'מנהג המקום' ברחבת הכותל המערבי". בכך קיבל את עמדת רב הכותל, ונענה לבקשתו לאסור על קיום הטקס. נשות הכותל הודיעו כי מדובר בהחלטה אומללה, למרות האיסור הם צפויות להגיע למעמד {למרות האיסור}

היוועץ המשפטי הודיע היום כי "עריכת הטקס של 'ברכת כוהנות' איננה בגדר 'מנהג המקום' ברחבת הכותל המערבי". בכך קיבל את עמדת רב הכותל, ונענה לבקשתו לאסור על קיום הטקס. נשות הכותל הודיעו כי מדובר בהחלטה אומללה, למרות האיסור הם צפויות להגיע למעמד.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט למנוע מנשות הכותל לערוך ביום ראשון הקרוב טקס"ברכת כוהנות" ברחבת התפילה המרכזית. היועמ"ש קבע כי הטקס, שאין לו כל תקדים, אסור בהתאם לתקנות השמירה על המקומות הקדושים, האוסרות בין היתר תפילה באתר הקדוש שלא כ"מנהג המקום". 

מנדלבליט כינס הבוקר דיון בהשתתפות נציגי המשטרה, משרד ראש הממשלה, המשרד לשירותי דת, רב הכותל ומשרד המשפטים. בדיון היתה נציגות גם למחלקת הבג"צים, כדי להיערך מראש לאפשרות שנשות הכותל יעתרו נגד ההחלטה. עם זאת, נשות הכותל לא מתכוונות להגיש בג"ץ על החלטת מנדלבליט בשלב זה.

בתגובה להחלטה אמרו בארגון 'נשות הכותל': "נשות הכותל מצרות, אך מקבלות לעת הזאת את החלטת היועץ המשפטי לממשלה", נכתב בהודעה.

 ענת הופמן, יו"ר הארגון, מסרה: "מדובר בהחלטה אומללה, הנכנעת ללחצים פוליטיים של קבוצת מיעוט קיצונית, שכל רצונה הוא לחבל בשוויון המגדרי בכותל ולמנוע מנשים את חופש התפילה והפולחן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.