נשות הפרובוקציה דורשות כתנאי למו"מ: "לא להיות כפופות לרב הכותל"

הארגון מחולל הפרובוקציות "נשות הכותל" הציגו מספר תנאים לפני הסכמתן למשא ומתן על חלק ומקום אחר בכותל עבורם: האחד: "דורשות להתפלל בעזרת הנשים עד שהעזרה השוויונית תוקם", ואומרות כי "מדובר במהפכה לטובת כל העם היהודי שתאפשר לכל יהודי ויהודיה להתפלל, לחגוג ולקיים טקסים יהודיים בכותל המערבי, רק אם הבנייה תושלם ברוח זו, ותכלול את כל דרישותינו, נסכים להתפלל שם" הסבירה יו"ר הארגון.

עיקר התנאים הם שלהם מתנגד בתוקף רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, שבכל ראש חודש הן תוכלנה להתפלל בעזרת הנשים, לרבות הכנסת ספר תורה וקריאה בו, הן דורשות הקמת רחבה רציפה במפלס אחד שיכולה להכיל לפחות 500 נשים ונמצאת במגע ישיר עם הכותל המערבי, אשר יכלול כניסה משותפת לרחבה לאומית אחת שתוביל לשלוש עזרות – עזרת כלל ישראל, עזרת נשים ועזרת גברים – ללא הפרדה מגדרית.

בעצם בתביעתן הם פשוט דוחות את הצעת נפתלי בנט לפיה יתפללו הנשים בקשת רובינסון שם אף נבנתה להן הגבהה מיוחדת. וגם דורשות כי העזרה החדשה לא תהיה כפופה לרב הכותל, אלא תהיה מנוהלת על ידי מנהיגות יהודית ישראלית, הכוללת ייצוג שווה לנשים ותומכת בתפילת נשים בכותל. "עד שהאחרון מבין מה שיוסכם עליהם לא ייושם בפועל, אנו נמשיך להתפלל בעזרת הנשים, תוך שמירה על זכויות הנשים לתפילה חופשית באתר הקדוש. התנאים שאנחנו מציבות הם בבחינת מהפכה עבור כל העם היהודי. רק אם הבנייה תושלם ברוח זו, ותכלול את כל דרישותינו, היא תהווה פריצת דרך במאבק לשוויון בתפילה בכותל, ונסכים להתפלל שם". אומרות מנהיגות ארגון הפרובוקציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.