נשות השנה: חמש נשים בוחרות את אשת השנה שלהן

מלכהלי, חוי ארנפלד, נויה מנדל, חני מלול ומאשי קידר – בוחרות את נשות השנה המפתיעות שלהן. ומי עשתה לסמדר בנטוב את השנה?

רגע לפני שכולנו מתכנסות לשבת בסוכה עם המשפחות שלנו ונכנסות למשפחתיות העמוסה בבישולים ואירוח בסוכה, ביקשתי מנשים עצמאיות ועוצמתיות, לבחור לי את אשת השנה שלהן ולספר על ההשראה שהן קיבלו ממנה. אחרי שתקראו את הנשים ואת הבחירות שלהן תבינו כמה כח יש לאישה/ אמא/ רעיה/ סבתא – להוביל מהלכים גם שלה וגם לנשים אחרות. קריאה מהנה…

ולפני שנתחיל, גם לי יש בחירה לאשת השנה שלי!

ברכה זיסר

 

הבחירה שלי היא: הגב' ד"ר ברכה זיסר – הקימה את 'אורנית' כמלונית למשפחות שילדיהן עוברים טיפולים במרכז הארץ ובאים מרחוק. היא הקימה את מאגר מח העצם שמצליח לתת חיים להרבה מאוד אנשים. ברכה זכתה בפרס ישראל לפני שנה בשם אירגון "עזר מציון". היא אישה שכל פועלה למען השני והיא פועלת בזה כל יום כל היום, למרות שהיא רואה את החולים לנגד עיניה ולפעמים גם את המוות. היא ממשיכה בפעילויות של הצלת חיים, למרות שאיבדה לפני כשנה את בעלה, מוטי זיסר, שנפטר בעצמו מהמחלה. היא אשת השנה שלי!

 

מלכהלי בלויא-חנוכה

מי אני: מורה, אמנית, יוצרת ועורכת מגזין "אשת", אמא ל-8 ילדים. משלבת קריירה, אמהות ומשפחתיות גדושה!

השנה שהיתה לי: תשע"ז היתה שנה מלאה עוז ועוצמה. שנה של עשייה: הפקת מגזין "אשת" חודש בחדשו, הכרות עם נשים מעצימות ומעוררות השראה שחברו יחדיו למטרה אחת. בזכות נשים צדקניות…

אולם עם כל העשייה שנה זו הסתיימה בצער עמוק – אבי היקר הרב אליעזר ברוק נקטף מחיינו בחטף ובפתאומיות.

אשת השנה: לבחור אישה אחת כאשת השנה זוהי משימה בלתי אפשרית. בייחוד בשנה בה מתוקף היותי עורכת מגזין "אשת" פגשתי כל כך הרבה נשים מעצימות ומיוחדות מכל המגזרים… אז אשת השנה שלי היא את. כן, את שקוראת את המילים הללו. אולי אני עוד לא מכירה אותך, אבל אני בטוחה שיש בך עוצמות בלתי רגילות ורצון עז לעשות טוב להזיז דברים, לחבק, להכיל. כי כל אישה יהודית היא "אשת" השנה.

 

מאשי קידר

מי אני: מנהלת שיווק ארצית במגזר החרדי בקופת חולים מאוחדת, עבודה תובענית ומאתגרת. אמא ל-5 ילדים, וגם לנכדה מהממת אשר מכניסה הרבה אושר לחיי.

מנחת קבוצות לגמילה מעישון. זה נותן לי המון סיפוק, להיות חלק מאנשים אשר רוצים לעשות שינוי בחיים שלהם. זה מרומם ומעצים להיות חלק מהתהליך שאנשים עושים עם עצמם, ואני רואה בזה זכות גדולה. רובנו נשארים באותו מקום הן בגלל הרגל או בגלל חוסר יכולת לקום לעשות את השינוי הנדרש.

לימודים: תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, ומקווה מאד להמשיך לתואר שני.

 

אשת השנה: הבחירה שלי היא רבקה רביץ. אשה חכמה מאד, השואפת תמיד להתקדם אך לא זונחת את משפחתה, את דתה ואת אלוקיה, בכל העשייה שלה מוצאת זמן לחברותיה, אשה שמחה ואמיתית שלא נותנת למציאות שהיא עובדת איתה להרוס את התמימות והטוהר שבה.

 

חני מלול

מי אני: אמא ל-1, עובדת בחברת פרסום ושיווק בדיגיטל, ומשתדלת לעשות כמה שיותר פרויקטים מהנים ויזמות מעניינות.

 

 

אשת השנה: הבחירה שלי היא אנה לי פישר. מעבר לקריירה המשגשגת והמטורפת שלה, היא גם זכתה בתואר "האם הראשונה בחלל". כשקראתי עליה ונתקלתי בשמה לראשונה, הסיפור שלה התיישב לי בחלקה צדדית קטנה במח, וכל פעם שאני צריכה תזכורת שהכל אפשרי, אני מוציאה אותה משם, מעיפה בה מבט קצר, ומתמלאת מוטיבציה מחדש לעשות את הבלתי אפשרי. בין אם זה להרים פרויקט חדש בעבודה, לארח את המשפחה אחרי שבוע מתיש, או לסיים את היום בחיוך ובשלווה יחסית, כל סיטואציה הכי קטנה במצבים מסוימים עלולה להרגיש בלתי אפשרית.

נקודה נוספת שהיא בעיקר סימבולית בשבילי היא שילוב המילים בתואר שלה "אם" ו"חלל", בלתי אפשרי שאפשרי.

 

חוי ארנפלד

מי אני: מייסדת ומנכ"לית "ארנפלד לימודים בע"מ", ואמא ל-3.

לימודים: בעלת תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני.

החלום שלי החל לפני כשמונה שנים, פתחתי מיזם חברתי המסיע לנשים להגשים את החלום הזה, לצאת ללימודים אקדמים ולהתפתח מקצועית ואישית. מאז, כבר קרוב לאלפיים סטודנטיות שולבו בתכניות לימודים אקדמיות המותאמות לציבור החרדי, בליווי שלי והיד עוד נטויה, ב"ה. אני קמה בכל בוקר בידיעה שאני עושה שינוי מבורך בחייהן של נשים וזה ממלא את הלב בתקווה ובשמחה.

 

אשת השנה: הבחירה שלי היא דפנה כהן, מנכ"לית תור פלוס, נופש ואירועים. אני מתנדבת בארגון נאוה למען משפחות שכולות ונפגעי איבה. במקביל לעבודתי בעיקר לקראת החגים, הימים בהם הכיסא הריק כל כך מוחשי להן. פניתי לדפנה בערב ראש השנה תשע"ח עם בקשה לסייע לי למצוא מלון לאירוח שתי משפחות שכול טריות לחגוג מחוץ לבית ולהתרחק קצת מהזיכרונות והכאב. דפנה היא אישה מדהימה עם לב ענק מזהב התגייסה מיד ונרתמה לממן חלק מהעלויות ודאגה שהצוות ילווה אותם באופן אישי לאורך כל החג. בצאת החג המשפחות הודו  לנו על התמיכה הנפלאה שהן קבלו, החיבוק הגדול ועל מעט המנוחה וההפוגה שסייעה להן לחזור לחיים הקשים בצל האבדן. הלוואי וירבו כמותה בישראל!

 

נויה מנדל

 מי אני: הסטנדאפיסטית ראשונה במגזר הדתי. אמא ל-4,

מחזיקה מעמד הרבה שנים כסטנדאפיסטית, למרות ה-חיים, שומרת על אנרגיה וקהל נאמן. מצחיקה רוב שעות היום, חוץ מהזמן שהיא ישנה ואז היא בהטענה.

הופיעה לראשונה כבר בכיתה ז', טוענת שהיא לא מצחיקה כפייתית, אבל יודעת את הנוסחה הטובה. יש המון סיפוק בעבודה הזו למרות שזאת "עבודה בעיניים" כי זה החיים שלה והייעוד שלה.

"אין יותר כייף מלעמוד מול קבוצת אנשים/קהל ולגרום להם לצחוק מכל הנשמה, ולא משנה באיזה מצב הם הגיעו", היא אומרת.

 

 

אשת השנה: הבחירה שלי: תמי עמר, אומנית ואישה תורנית.היא מוכשרת בצורה פנומנלית, הצורה שהיא אוחזת את המכחול והיכולת שלה לצייר ולגעת באנשים דרך הציור היא מדהימה בעיני.

תמי משלבת לימודי יהדות עם הציור. בסטודיו מציירות נשים חילוניות ושמאלניות והיא לא פוחדת לעמוד מולן בוויכוחים עקרוניים על סטיגמות דתיות ולהשתיק אותן, והכישרון שלה לכך מדהים בעיניי. אני לומדת אצל תמי ציור כבר 15 שנים ומרגישה שיש חיבור מדהים בינינו  כי הכישרון שלנו הוא מתנה משמים. היא השראה בתחום האומנותי והתורני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.