נשיא ארה"ב – "הסיכוי להסכם שלום – פחות מ-50 אחוז"

הנשיא אובמה התייחס למשא ומתן וליוזמות השלום במזרח התיכון, שבהן ארה"ב מעורבת. בראיון לעיתון ה"ניו יורקר" אמר אובמה כי סיכויי ארה"ב להצליח ביוזמת השלום, כולל במו"מ בין ישראל לפלסטינים, הוא "פחות מ -50-50".

כאשר נשאל כיצד הרגיש לאחר שנמנעה ברגע האחרון המתקפה נגד משטר אסד בסוריה, והאם הוא "רדוף על ידי את זוועות מלחמת האזרחים", ענה אובמה: "אני רדוף על ידי מה שקרה, אך אני לא רדוף על ידי החלטתי שלא לעסוק במלחמה נוספת במזרח התיכון".

אובמה דיבר גם על מאמצי ארה"ב להביא לצמצום תוכנית הגרעין של איראן המעצמות ועל יוזמת השלום בסוריה. "בכל שלוש היוזמות האלו ייתכן שנוכל לדחוף את הסלע במעלה ההר ואף לייצב אותו, וכך הוא לא התגלגל עלינו".

בראיון נשאל אובמה גם לסוגיית עישון המריחואנה בארה"ב ואמר כי הוא אמנם רואה בשלילה אך עם זאת, כך טען בראיון, לא מדובר באסון חברתי, כפי שבדרך כלל מתייחסים לנושא זה. "אנחנו לא צריכים לכלוא ילדים, או משתמשים פרטיים לתקופות ממושכות בבתי כלא בגלל משהו שהאנשים שחיברו את החוקים ככל הנראה עשו בעצמם", אמר הנשיא והוסיף אני לא חושב שזה יותר מסוכן מאלכוהול". יתרה מזאת, הנשיא סבור שההשפעה על הצרכן הפרטי היא אפילו פחות מסוכנת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.