טראמפ קטע עיתונאי חרדי: "אני לא אנטישמי!" (וידאו)

במסיבת עיתונאים שהתקיימה בבית הלבן. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ קטע עיתונאי חרדי שניסה לשאול אותו מדוע יש אלימות רבה לאחרונה נגד יהודים: "זו שאלה מעליבה, אני שונא את ההאשמות כלפיי, שמעתם את מה שנתניהו אמר, לכן אתם לא צריכים לשאול שאלות כאלה". צפו { צפו בעימות}

במסיבת עיתונאים שהתקיימה בבית הלבן. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ קטע עיתונאי חרדי שניסה לשאול אותו מדוע יש אלימות רבה לאחרונה נגד יהודים: "זו שאלה מעליבה, אני שונא את ההאשמות כלפיי, שמעתם את מה שנתניהו אמר, לכן אתם לא צריכים לשאול שאלות כאלה".

על קשרי הממשל עם רוסיה אמר טראמפ הם "שקריים" וגם הגן על יועצו מייקל פלין שהתפטר: "הוא רק עשה את העבודה שלו".

הרגע הסוער ביותר היה דווקא כשעיתונאי יהודי ג'ייק טורקס מ"אמי מגזין" ניסה לשאול את טראמפ על ריבוי המקרים האנטישמיים במדינה, הפסיק הנשיא את דבריו בזעם ואמר: "שאלתך לא הוגנת, אני האדם הכי פחות אנטישמי שראיתם בעולם. אני שונא את ההאשמות האלה כלפיי".

תחילת הסערה כשהכתב פתח: "שמי ג'ייק טורקס ממגזין 'עמי'. חלק מעמיתי מדווחים על זה (אבל אני לא ראיתי אף אחד בקהילה שלנו עושה את זה) שמאשימים אותך או חברי הצוות שלך באנטישמיות. יש לך נכדים יהודיים ואתה ה'זיידי' שלהם (סבא ביידיש). אבל, אנחנו מודאגים ולא שמענו שמתייחסים לזה: כיצד הממשל הולך לטפל בתקריות אנטישמיות… יש אנשים שמאיימים עלינו"

טראמפ הגיב (לשאר העיתונאים): "הוא אמר שהוא ישאל שאלה פשוטה וזו לא שאלה קלה ולא שאלה הוגנת. טוב, שב. אני מבין כבר את המשך השאלה. זה הסיפור, חברים: אני הבנאדם הכי פחות אנטישמי שפגשתם בחיים שלכם. גזענות – הכי פחות גזעני. הצלחנו יפה עם מיעוטים בין כל הרפוליקנים. שקט. הוא שיקר שהוא ישאל שאלה ישירה ופשוטה. ברוכים הבאים לעולם התקשורת שלנו. אני שונא את האשמה. זה דוחה בעיניי. אני שונא את השאלה. אתה שמעת את נתניהו, שמעת? הוא אמר שהוא מכיר את טראמפ הרבה זמן. קח את זה במקום לקום ולשאול שאלה פוגענית".

הכתב צייץ בטוויטר בשעה 21:30 בערך שעון ישראל: "ניתן לראות ששאלתי לא הובנה נכון על ידי טראמפ. זה ממש מצער ואני הולך לבקש להבהיר את עצמי"

צפו ברגע הסערה

לאחר מסיבת העיתונאים הודיע ממשל טראמפ כי הוא מושך את הערעור על השעיית "צו ההגירה" – והנשיא הודיע כי ינסח ויגיש בשבוע הבאצו חדש, בתקווה שזה יעבור את אישור בתי המשפט במדינה. "צו ההגירה היה נהדר ודוגמא לממשל שעובד מצוין", אמר. "בתי המשפט הם שתקעו מקלות בגלגלים – היינו חייבים צו מיידי. בית המשפט הפדרלי לערעורים באנדרלמוסיה – פסיקותיו שגויות לדעתי. צו נשיאותי בדרך".

הנשיא אף תקף את התקשורת על ההצקות לאשתו: "מתייחסים למלאניה רע מאד. היו ימים שהיא התכנסה בעצמה. יש מי שהתנצל בפניה. היא ובארון יעברו לבית הלבן בסוף שנת הלימודים".

על ההדלפות האחרונות אמר: "אומרים בטלויזיה שהממשל בכאוס. האמת היא שאנחנו עובדים כמו מכונה משומנת היטב. למה ראש הסגל שלי צריך לבזבז את כל האנרגיה על כיבוי שריפות? אלו שריפות מזוייפות והציבור רואה את זה, הוריתי למשרד המשפטים לחקור את ההדלפות הפליליות. נראה לי שזה ייפסק. הייתי בשוק כשהתפרסמה השיחה עם נשיא מקסיקו, הדיווח שקהילת המודיעין מסתירה מהנשיא מידע אינה נכונה. למה פרסמו בלי לשאול אותי? אנשים מתחילים להבין שההדלפות לא חוקיות. למשל על השיחות שלי עם מקסיקו ואוסטרליה. המדליפים והמדיה צריכים להתבייש."

הנשיא עבר למתקפה חריפה על רשת הסי אן אן: "רוב החדשות מזויפות, ורשת cnn מלאה שנאה. חוסר הכנות של התקשורת יצאה משליטה. התקשורת תוקפת כי אני מקיים הבטחות לציבור".

גם כשנשאל על מדיניות חוץ המשיך טראמפ להתעמת עם הכתבים: "לא אגלה לך כלום". על הדרישה מרוסיה בקשר לאי קרים: "איך אגיב לפוטין כמו שלא אחשוף איך נגיב לצפון קוריאה או אירן. לא אגלה. פוטין רואה את הדיווחים השקריים שלכם וחושב שאין סיכוי להצליח איתנו – הוא שלח ספינת ריגול ועשה תרגיל צבאי כי הוא רואה שזה לא פופולרי באמריקה להתנהג כמו שאני מתנהג".

"שואה גרעינית זה רע לכולם, ולכן יחסים טובים עם רוסיה עדיף. הילרי היתה יותר קשוחה?",

"אני רוצה יחסים טובים עם רוסיה – הילרי רצתה לתת להם אורניום! אתם יודעים מה זה אורניום, כן? אני טוב במשא ומתן. ירשתי בלגאן – בכלכלה ובממשל. לכל מקום שאליו תביטו – בלגאן. המזרח התיכון – בלגאן, צפון קוריאה – אני אטפל בזה. דאע"ש – עוד בלגאן שירשתי. אירן גם זה אחד ההסכמים הגרועים שראיתי".

הנשיא אמר לסיום כי הוא רוצה שיתוף עם כולם כולל השחורים: "המדינה משוסעת עוד הרבה לפני אובמה. טראמפ לא שיסע את אמריקה. אעשה הכל כדי לתקן את המצב, אני רוצה מאד לעבוד יחד עם שדולת השחורים בקונגרס, רק שאני לא מצליח לקבוע איתם פגישה כי הם כנראה מפחדים מצ'אק שומר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרשע לפיד חודר לרחוב החרדי ואימה ופחד נפל על החרדים. ככל הנראה זה נודע להם רק השבוע, כי יאיר לפיד מתכנן מפגש עם חרדים בשכונת בית וגן בירושלים, ושלשת ראשי הסיעות בכנסת ש"ס, אגודת ישראל ודגל התרה התבטאו ודיברו נגד המגמה הזו, הם חוששים מאוד שמא החרדים יתקרבו ללפיד.

  אריה דרעי תקף את העיתונאים החרדים שבכלל מדברים עם לפיד ונותנים לו במה, ולעג להפרשות חלה שהוא עושה ברחבי הארץ, וגם שר יעקב ליצמן ומשה גפני תקפו את לפיד אישית, וקראו שלא לשתף פעולה עימו הם צעקו כי המצב הזה הוא 'גועל נפש' שחרדים בכלל יישבו עם לפיד שמגייס בני ישיבה לשמד.

  לפיד מצידו החליט להתקרב לחרדים, תחילה הוא ניסה דרך המפלגות, אבל כשראה שזה לא הולך אז הוא החליט כי יעשה זאת לבד, והוא מכין עתה מפגשים וכינוסים עם חרדים בתקוה שאלו יסירו ממנו את הכתם שדבק בו כמי שלוחם בחרדים

  יאיר לפיד עושה זאת מפני שהוא מבין כי אין לו כל סיכוי להיות ראש ממשלה אם הוא לא יתפייס עם החרדים ולכן הוא עושה כל מאמץ בכיוון הזה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב