נשיא המדינה "ההתעלמות מהשינויים במגזר החרדי תגביר את העוני"

בכנס המכון החרדי למחקרי מדיניות אמר הנשיא ההתעלמות מהשינויים ומהמציאות בחברה החרדית יגרום לאוכלוסיות מודרות

נשיא המדינה ראובן ריבלין בכנס המכון החרדי למחקרי מדיניות "מי שמתעלם מהמציאות ולא ייערך לשינויים עם החברה החרדית יגביר את העוני ויגרום לאוכלוסיות מודרות. את המחיר נשלם כולנו כלכלית וביטחונית. החברה כולה זקוקה לשיח משמעותי עם החברה החרדית ועם עצמה. קיומו של המכון החרדי למחקרי מדיניות הוא חידוש גדול ואינו דומה לכל מחקר שנעשה במגדל השן מרחוק תרתי משמע ממושאי המחקר. שכן מרבית חוקריו שומרים על אורח חיים חרדי, אך שומרים על מקצועיות ונייטרליות"

אלי פלאי, יו"ר המכון החרדי למחקרי מדיניות הודה לנשיא על השתתפותו בכנס, והוסיף: "ישנה טעות בסיסית שחוזרת על עצמה בכל המחקרים על החברה החרדית. כל החוקרים שבאים מחוץ לציבור החרדי מנסים לקבוע לה מודלים להתנהלות מחודשת, לקבוע לה איך לנהוג וכיצד להשתלב בחברה הישראלית. החברה החרדית לא זקוקה לעצות או לאנשים שייתנו לה מודלים להתנהלות. לחברה החרדית חלק חשוב בחברה הישראלית. היא משאב משמעותי של העם היהודי, ומטרתנו כמכון לראות איך ניתן להשתמש בהון האנושי של החברה בכללותה והחברה החרדית בפרט.

"אחד האתגרים של העוסקים במחקר היא השאלה מיהו חרדי. עם השנים היו הטיות מחקר שונות. ההצעה שלי היא לא הגדרה חרדית, אלא קביעת התורה כערך החשוב בחייו של החרדי. זו ליבת הקיום של החברה החרדית. כל תכנון שלא לוקח בחשבון את מהותה של הזהות החרדית לא יוכל לתת כלים שיאפשרו השתלבות ושגשוג".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.