נשיא המדינה: למרות המחלוקת הכותל הוא של כולם

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, העביר היום (ה) את תשובתו למספר רב של פניות בנושא ביטול מתווה הכותל "אחדות העם היהודי צריכה לעמוד לנגד עיני ממשלת ישראל "

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, העביר היום, (חמישי) את תשובתו למספר רב של פניות בנושא ביטול מתווה הכותל אשר הגיעו בימים האחרונים לבית הנשיא. מצורף הנוסח המלא של מכתב המענה שנשלח לפוניםץ

״כילד עוד צעדתי עם אבי לרחבת הכותל לשמוע את תקיעת השופר במוצאי יום הכיפורים, תחת שלטון המנדט הבריטי. אני זוכר את הרחוב הצפוף הומה אדם, הומה מתפללים, ביניהם שוטרים במדים וכולם ממתינים. השקט המתוח ותקיעת השופר החרישית שהפרה את הדממה ונשמעה בעוז למרות השוטרים הבריטיים השועטים אל התוקע המוקף בחבריו, היו עבורי סמל לאמונת הנצח של העם.

לפני חמישים שנה זכינו לאחד את ירושלים ולשוב לשריד בית מקדשנו הכותל המערבי. ברגעים אלו היה ברור לכולנו שתקוות העם היהודי התגשמה. מאז כולנו עסוקים יחד בבניין הבית. בתהליך הזה אנחנו מתמודדים באופן בלתי נמנע עם מחלוקות קשות בינינו, מחלוקות כואבות ואמיתיות. גם בצער המחלוקת, חובה עלינו לזכור שכולנו משפחה אחת ולכל יהודי מקום מיוחד בליבו לכותל המערבי, שריד מקדשנו. מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי והיא תמשיך להיות נאמנה למחויבותה זו.

לאחינו יהודי התפוצות מקום חשוב ומשמעותי בעשייה ובבנייה של מדינת ישראל. כך היה וכך ימשיך להיות. אחדות העם היהודי צריכה לעמוד לנגד עיני ממשלת ישראל כל העת.״

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.