נשיא המדינה ניפגש עם צוות המרכז הרפואי זיו בצפת

"בית החולים שלכם נמצא במיקום קריטי לביטחונה של ישראל ועושה עבודה נפלאה."

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נפגש עם צוות המרכז הרפואי זיו בצפת הפועל להענקת טיפול לתושבי הצפון, חיילי צה"ל ופצועים סורים המועברים לטיפול הומניטרי בישראל. במהלך המפגש שנערך בבית הנשיא, הוענק לנשיא הספר ״פציעות טראומה ומלחמה מורכבות והטיפול בהן: ההתנסות הישראלית בסיוע הרפואי והומניטרי לפליטים הסורים" שנערך על ידי מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת ד"ר סלמאן זרקא שערך את הספר יחד עם מנהל המחלקה האורתופדית פרופ' אלכסנדר לרנר.

הספר יצא לאור במטרה ללמד מניסיונם של הצוותים הרפואיים והסוציאליים של המרכז הרפואי אודות הטיפול המוענק בו לפצועים הסורים המגיעים במהלך השנים האחרונות בהן מתחוללת המלחמה בסוריה. את הספר העניק לנשיא מנהל המרכז, אל"מ (במיל') ד"ר סלמאן זרקא, שסיפר כי הספר מסייע במאמץ ההסברתי של ישראל בעולם ומציג את המדינה באופן מקצועי והומאני. "בית החולים שלכם נמצא במיקום קריטי לביטחונה של ישראל ועושה עבודה נפלאה." אמר הנשיא לזרקא והוסיף: "הספר חשוב בצורה יוצאת דופן לא רק לצורך המקצועי הברור שלו אלא בעיקר כי הוא מציג את פניה היפות של מדינת ישראל".

ד"ר זרקא הודה לנשיא על האירוח ואמר: "שמחנו לדברי החיזוק והברכה שהענקת לצוות המרכז הרפואי זיו, על העבודה המסורה למען תושבי הצפון, חיילי צה"ל והפעילות ההומניטרית למען הפצועים הסורים. בספר תיעוד של מקרים וטיפולים בפציעות טראומה ומלחמה מורכבות, כתוצאה מחמש שנות ניסיון בטיפול רפואי בפצועים הסורים". הנשיא הודה לד"ר זרקא ולצוות המרכז הרפואי בזיו, על כתיבת הספר וביקש לרכוש מהספר עותקים, בכדי להעניק אותם למנהיגי העולם עמם הוא נפגש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.