נשיא המועצת במכתב תמיכה בדרעי: "הוא המוסמך היחיד לדבר בשמי"

על רקע ההקלטות: נשיא מועצת חכמי התורה של שס חכם שלום הכהן יוצא במכתב תמיכה מפתיע ביו"ר אריה דרעי ומגבה אותו

על רקע סערת ההקלטות שעוררה הלם וזעזוע ברחוב הספרדי בו נשמע יו"ר שס אריה דרעי כשהוא מדבר בצורה חריפה כלפי רבה של ירושלים הגאון הרב שלמה משה עמאר, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס חכם שלום הכהן יוצא במכתב תמיכה ביו"ר אריה דרעי, ומגבה אותו ומחזק את ידו.

בראשית המכתב הוא מתייחס לשלום הספרדי שלא צלח לעת עתה, וכך כותב: "פעלנו למען הרבות שלום ואהבה ואחוה ועל אף כל זאת, אני שלום וכי אדבר המה למלחמה כי לא לשם שמים כוונתם ולא ינוקו".

כאמור, נשיא המועצת מרן הגר"ש כהן מגבה את יו"ר ש"ס השר אריה דרעי באופן פומבי: "והנני בזה לחזק את ידי שלוחנו הנאמן עושה ומעשה לשם שמים, מכבד ומוקיר רבנן, זכות הרבים תלויה בידו, ידידנו הר"ר אריה דרעי הי"ו אשר אני מכירו כל ימי חלדו ואשר יראתו קודמת לחכמתו וחכמתו מרובה, אשר ליבו מכוון לשמיים וכל פעולותיו משך כל שנותיו להרבות כבוד חכמים וכבוד שמים, ובזכותו נתגדל שם שמים בעולם והורמה קרן התורה ועטרת רבני חכמי ספרד כולם והכל נזקף לזכותו.

 

נשיא המועצת מעריף במכתבו על דרעי דברי שבח, וכותב כי הוא "הקריב עצמו ממש מתוך מסירות נפש עצומה שלו ושל משפחתו והכל לקיים שליחותו הנאמנה שליחות רבנן, והוא המוסמך היחיד לדבר בשמי ובשם התנועה הקדושה ועל פיו ישק דבר כקטון כגדול והוא מתייעץ עמנו בכל העניינים ולא זז מהוראתנו כדרכו הטובה".

 

 

21 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ראשי תיבות

  אחד הכותבים כתב שסופי התיבות של כסא רחמים ספרדית הוא אמת אבל ראשי התיבות הוא כרס

  קוטמא |
  הגב
 2. ש"ס ירדו לי מהעניים ביום שיצאו על הרב אמנון יצחק

  חזק!!!

  אפשר לצאת מן הדעת מרוב שקרים, עיוות המציאות, הפיכת היוצרות, העוול שאנו נחפשים להם בימים האחרונים, ובפרט הלילה החשוך הזה.

  דוגמא קטנה על העוול שבמכתב: מי זה "המה למלחמה"? הבן שלו שפירסם את הקלטת? או אולי הדרעון שמשתדל בכל כוחו לעצור את השלום, כמו ששמענו בהקלטה איך הוא מתחנן לרב יעקב שלא יעשה את השלום??

  מרן הרב מאזוז שליט"א נקודת האמת בכל החושך הסובב אותנו.

  יחיאל |
  הגב
 3. כנסו!!1

  כמה הגהות על דברי חכם שלום שדרעי גם משקר אותו. ההגה היא מה שבסוגריים

  "נשיא המועצת מעריף במכתבו על דרעי דברי שבח, וכותב כי הוא "הקריב עצמו ממש מתוך מסירות נפש(לדאוג להונו האישי והמשפחתי) עצומה שלו ושל משפחתו(ודאג לבתים למשפחתו בספסופה) והכל לקיים שליחותו הנאמנה שליחות רבנן" ( דעליו כבר אמר חכם עובדיה,הוא לא ישמע לי)

  בראשית המכתב הוא מתייחס לשלום הספרדי שלא צלח לעת עתה(למה דווקא עכשיו לעשות שלום?כי הסקרים מראים שש"ס מתרסקת?), וכך כותב: "פעלנו למען הרבות שלום ואהבה ואחוה ועל אף כל זאת, אני שלום וכי אדבר המה למלחמה כי לא לשם שמים כוונתם ולא ינוקו".

  אלעד |
  הגב
 4. משל יותם (שופטים ט) מותאם לימינו:

  וְעַתָּה, אִם־בֶּאֱמֶת וּבְתָמִים עֲשִׂיתֶם, וַתַּמְלִיכוּ אֶת־דרעי, וְאִם־טוֹבָה עֲשִׂיתֶם עִם הרב עובדיה וְעִם־בֵּיתוֹ, וְאִם־כִּגְמוּל יָדָיו עֲשִׂיתֶם לוֹ; וְאַתֶּם קַמְתֶּם עַל־בֵּית מרן הַיּוֹם, ותדיחו את נאמן ביתו, ואת התחנה אשר הקים, ואת הרבנים אשר אהב והעריך וכיבד, וַתַּמְלִיכוּ אֶת־אריה מכלוף עַל־בַּעֲלֵי שְ"ס (גימטריא שכם), כִּי אֲחִיכֶם הוּא והוא מינה אתכם למועצת החכמים.
  וְאִם־בֶּאֱמֶת וּבְתָמִים עֲשִׂיתֶם עִם־מרן וְעִם־בֵּיתוֹ הַיּוֹם הַזֶּה שִׂמְחוּ בדרעי, וְיִשְׂמַח גַּם־הוּא בָּכֶם; וְאִם־אַיִן תֵּצֵא אֵשׁ מדרעי, וְתֹאכַל אֶת־בַּעֲלֵי ש"ס וְאֶת־תומכיה, וְתֵצֵא אֵשׁ מש"ס, וְתֹאכַל אֶת־דרעי!

  שלום |
  הגב
 5. לצערנו אין תורה

  הרי מרן כתב בשו"ע בזה הלשון: בשולחן ערוך חלק יורה דעה סימן רמג הלכה ו': עון גדול לבזות תלמידי חכמים או לשנאותן, "וכל המבזה את החכמים אין לו חלק לעולם הבא" והוא בכלל כי דבר ה' בזה. הלכה ז': מי שהעידו עליו שביזה ת"ח אפילו בדברים, "בית דין היו מנדין אותו" ואין מתירים לו "עד שירצה החכם שנדוהו בשבילו" ובהלכה ט': כתוב "אבל אם חירפוהו בפרהסיא אסור לו למחול על כבודו אלא נוקם ונוטר הדבר כנחש עד שיבקש ממנו מחילה ויסלח לו. עד כאן לשון השולחן ערוך, ואם כו מי יותר חשוב דרעי הרשע או מרן השו"ע, ואם לא מקיימים מה שכתוב שחור על גבי לבן אז אין תורה, וישמע חכם ויוסף לקח

  אריה |
  הגב
 6. ועד הישבות מקום של שחיתות... כנסו דחוףףףףףףףףףףףףףףףףףף

  בענין של ה"ועד הישיבות" היום ועד הישיבות לכאורה ממונים מטעם הממשלה שהם יגישו את המספר של הבחורים חרדים בשביל לקבל דיחוי, מי כן, ומי לא, שכל זה יהיה דרכם, הם בעצמם בקשו את זה שהם יהיו ממונים אף אחד לא מינה אותם, וכמו שהגמרא (מגילה י"א.) דורשת על אחשורוש שהמליך את עצמו בכח, כמו"כ היום יש אנשים שממנים עצמם על הצבור בכח, והם גורמים צרות צרורות וגזירות קשות עד שיותר קשה הגזירות שלהם מגזירות הממשלה, והם צדיקים כמו בסדום.

  יש לדעת שאע"פ שזה נכון שיש ועד של רבנים ואדמורי"ם הממונים עליהם אבל הם לא יודעים מה שהולך שמה. כי כשהעסקנים שהם נגד גזירת הגיוס, פנו לרבנים וספרו להם את העוולות שנעשים שמה, הרבנים לא מאמינים להם וקשה להם לקבל ולהאמין על המצב הנורא שיש שם.

  בכל אופן הם צריכים לשמור ולעזור לבני הישיבות אבל במציאות זה לא יוצא כך, ולדוגמה היה בחור חשוב ת"ח ירא שמים ירא וחרד אין לי מלים לתאר אותו, ובחור כזה התנפלו עליו בועד הישיבות ואמרו שחייב ללכת לצבא כי אין לו זכות לקבל פטור, הם הפסידו מעמדו של בן ישיבה בגלל שהוא לומד בכולל כזה שלא מתאים לפי חוקי סדום שלהם לקבל הפטור, כי אפילו שיכול להיות שיש בכולל ארבע מאות אברכים אבל בכדי לקבל הדיחוי צריך שיהיה דוקא מתוך הכולל עשרה בגיל של מחוייבי גיוס ואז נותנים דיחוי לכל בני הכולל שמגיע להם דיחוי, אבל אם יש פחות מהמספר לא מקבלים דיחוי זה חוק בלי טעם, והוא לא ידע מזה על כן לא קבל ובקש מועד הישיבות שיעזרו לו ודחו אותו בלך ושוב ואומרים שלא יכולים לעזור לו וזהו, ויש עוד כאלו ספורים.

  אני יודע בבירור שלאלו שהם רוצים לעזור הם יכולים לעזור כמו למשל בנים של ראשי ישיבות או שיש להם קירבה אתם במשפחה הם עוזרים אין להם שום קושי עם זה, שמעתי מאחד העסקנים שאמר מאחד שממונה על המחוז החרדי בצבא שאמר מפורש שיש לו קשרים טובים עם המנהל של ועד הישיבות, ופעמיים בשבוע הם נפגשים והם מתכננים ביחד איך למלאות את היעדים שיהיו מספיק אלו שנופלים שלא יקבלו את הזכות של מעמד בן ישיבה, זה רק חלק מספורים מזעזעים נורא לפי תומו.

  יש עוד ספורים מזעזעים, אחד מהרבנים החשובים שבא אליו עסקן עם בחור ספרדי שהתנפלו עליו ולא רצו לתת לו פטור בגלל שהוא למד בכולל שלא היה מספיק מחוייבי גיוס, והראש ישיבה הזה אמר אני לא יכול לעזור לבחור חוץ מישיבה שלנו, כי אנחנו קבלנו הבטחה מועד הישיבות שבישיבה שלנו לא יעשו בעיות וכל הבחורים יקבלו דיחוי, שאצלנו לא יהיו כשלונות הם לא ישבו עלינו שלא יפלו מתוך האנשים שלנו לשמד, על כן אני לא יכול לעשות כלום אני לא יכול לעזור למי שהוא לא מהישיבה שלנו. שומו שמים!

  וועד הישבות מקום של שחיתות. מנסיון זה לא סוד שיש הרבה בחורים ואברכים רציניים שתורתם אומנתם ולומדים כל היום, ומתקשים לקבל דיחוי, בגלל שהכולל או ישיבה שלהם לא מוכר מספיק בוועד הישיבות של העמלקים.

  אני אישית לומד בכולל רציני שמקבל דתות רגיל ובנושא של דיחויים כולם מסתבכים, ויש כאלה שפשוט נהיים עריקים בגלל זה, ואני מכיר עוד הרבה ישיבות וכוללים כאלה, וזה ממש הזוי, כי במקום שהוועד ישיבות יעזור לאברכים האלה, הם רק מקשים עליהם, עד כדי קבלת צו גיוס בפועל ואח"כ לשמד.

  ועד הישבות מקום של שחיתות |
  הגב
 7. נמאס מחשבות לבו רק רע כל היום

  מה קרה לעולם התורה סדום ועמורה נמאס ממש כבר לראות את זה בגלל זה
  יבוא משיח ויעשה סדר לכל הבלגן הזה השם ירחם

  נאור |
  הגב
 8. כששס תמחק אף אחד לא יזיל דמעה. מורשת מרן האמתית תעבור לידיו הקדושות של מרן מזוז שליט''א

  כששס תמחק אף אחד לא יזיל דמעה. מורשת מרן האמתית תעבור לידיו הקדושות של מרן מזוז שליט"א

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. כל הכבוד לקול ברמה שחושף השקרים שלכם. ברוך השם שיש קול ברמה

  אאזין רק לקול ברמה ב"ה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. המבזה ת''ח אפקורוס. אריה דרעי הוא אפקורוס מובהק. תומכיו יותר גרועים ממנו

  אוי ואבוי לכם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 11. מי מתייחס למכתב הזה?? הוא יצא רק כדי שיהי מה לכתוב בחינמון של מכלוף "הדרך לתהום"

  30 בחורים בפורת יוסף לא יעבירו את אחוז החסימה

  מה גם שלא רואים את כתב ידו |
  הגב
 12. ארור דרעי שמכה בסתר ונפרעים ממנו בגלוי

  דרעי אתה רק מבייש אותנו רד לנו מהחיים לא צריכים אותך אתה נגד כל העולם וכל מה שמרן בנה אתה חולם להרוס.
  את יום ליום
  את קול ברמה
  את בית יוסף
  אפילו לרשת עשית שינוי שם העיקר שלא יזכרו את מי שאמר עליך רשע, גנב, לוקח שוחד, לא שומע לי, ולא ישמע
  לא יעזור לך בסוף אתה תמחק ומוסדות מרן יעלו בלעדייך

  הספרדים בורחים מדרעי הבזוי והגס |
  הגב
  • ב"ה דרעי נופל מיום ליום לעומק המעיין בקול ברמה

   לא נסלח לדרעי שציער את מרן וממשיך לזלזל בגדולי ישראל

   אלוקים מרסק את דרעי שציער את מרן |
   הגב
 13. דרעי שפל שמשפיל את חכם שלום ואת גדולי ישראל להצלת כבודו האבוד

  טיפש מי שבוחר שס

  אדיר |
  הגב
 14. זה התגובה על דברי דרעי הפאלח שפער פיו נגד אור העולם????

  כולם קולטים שאתה משתמש בחכם רק להציל את כבודך הרמוס בצדק

  מכלוף די לסבן את חכם שלום ולעשות ממנו צחוק |
  הגב
 15. ערוץ 2 אפשר לראות ולשמוע אבל קול ברמה הרדיו של מרן לא???? זה דעת תורה???

  דרעי תתפוצץ כל הספרדים מאזינים לרדיו של מרן קול ברמה בשביל הנשמה

  חכם דרעי |
  הגב
 16. מדוע ציטוט חלקי??

  למה לא ציטטתם את דבריו הנחרצים נגד קול בערמה המורכב רובו מאשכנזים שברור לכל שלא כבודו של הגר"ש עמטר מעניין אותם.
  הרי הם ושכמותם שניסו למנות את הרב שמואל אליהו הידוע בהשקפתו הרחוקה מהשקפת החרדים אצרו דברים קשים נגד הגר"ש עמאר עפרא לפומייהו

  חיים |
  הגב
 17. אוי לדור שכך כותבים על דרעי השפל שפער פיו נגד מרן הראשל"צ

  ביזיון.

  זה הוכחה שאין הנהגה רותנית בשס |
  הגב
 18. דרעי ממשיך לעשות צחוק מרבנים והפעם מחכם שלום

  שקוף שדרעי כתב את המכתב ודרש חתימה מחכם שלום

  דרעי השתגע סופים |
  הגב
 19. הרב בעדני סירב לחתום כיון שנאמר "לא תעשו עוול במשפט"

  הרב בעדני סירב לחתום כיון שנאמר "לא תעשו עוול במשפט"

  בושה וחרפה!! הציבור לא יקבל את זה!! כל בר דעת מתקומם! זה נוגד כל צדק אנושי וקל וחומר תורני!!

  מחזקים ידי רשע שפער פיו על גדול בתורה, ומשפילים את הצדיקים שמחו על כבוד התורה, ועשו הנחה לקרוב משפחה שהוא הקליט והדליף.

  זה היום שנגמרו המילים!!

  תלמיד מרן |
  הגב