נשיא "מועצת חכמי התורה": "לדרעי אין שום אינטרס הוא ויתר על המשכורת"

שבוע לסגירת הרשימות • נשיא "מועצת חכמי התורה" הרב שלום כהן: "לדרעי אין שום אינטרס של כבוד או פרנסה, הוא ויתר על המשכורת שלו" • מאות מנהלי רשת החינוך התורני הצטרפו לקמפיין הבחירות של ש"ס • תיעוד.

מאות מנהלי ומנהלות מוסדות של רשת החינוך התורנית של ש"ס השתתפו היום בשעות הצהרים בכינוס חיזוק ופתיחת מטה חינוך לקראת המערכה הגדולה של תנועת ש"ס, בהשתתפותם של חברי מועצת חכמי התורה, הגר"ש כהן נשיא המועצת, וחברי "המועצת" הגר"ש בעדני, הגר"מ מאיה, הגר"ר אלבז והגר"ד יוסף, וחברי הכנסת של ש"ס בראשות יו"ר ש"ס אריה דרעי.

בכינוס נשא דברים יו"ר ש"ס אריה דרעי שסיפר על התפתחותה של הרשת וציין כי ישנו בית ספר של הרשת בהוד השרון ,כולם חילונים שם אבל אתה רואה ילדים עם ציציות, איזה קידוש ה' זה, כולנו ראינו באשדוד כשהגיעו נציגים של הורים מהתלמוד תורה אנשים חילוניים והודו על כך, אנחנו רוצים שבעוד כמה שנים יהיה לנו מאות תלמודי תורה כאלה בכל עיר", אמר דרעי.

דרעי ציין את המהפכה שהחלה מאז הקמתה של ש"ס במוסדות, שיעורי תורה, וכינוסים בכל הארץ ואמר כי עלינו בשנים הקרובות להחזיר עטרה ליושנה ולהמשיך את המהפכה הגדולה הזו.

את המשא המרכזי נשא הגר"ש כהן שהרחיב בדברים על חשיבות המערכה הקדושה וקרא לכל אחד להשפיע למען התנועה הקדושה, בדבריו פרץ הגר"ש בבכי ואמר "הקב"ה בצער, השכינה בגלות אנו צריכים לפעול בכל הכח שהממשלה הבאה תהיה טובה לנו שתעזור לעולם התורה".

"הכאב גדול. הקב"ה מחכה לנו, אני מחייה אתכם שומר עליכם למה אתם לא תשמרו את שלי, רבותי ה' יהיה בעזרנו שבע"ה הקב"ה זיכה אותנו. בא הארי יש לו כח", אמר על יו"ר ש"ס, "מנהיג את התנועה בעצה נכונה בלי שום אינטרס אישי לא של כבוד לא של פרנסה לא חסר כלום, הנה עובדה הוא יתפטר מהכנסת, כולם מקבלים משכורת אני לא יודע כמה אבל מקבלים והוא ויתר על זה".

חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני בדבריו קרא לציבור להירתם למשימה, ואמר "מי שנשאר בבית הוא נחשב מזיק, זה עת צרה, בואו לעזרת ה' בגיבורים, יש כאלה מסתפקים אומרים נשב בבית, איך שייך לעשות כזה דבר, לחפש מקומות אחרים, יש כאן מהפכה שלמה של מוסדות תורה, שיעורים, עולם שלם ואת זה רוצים להרחיב בשנייה. איך אפשר להמר למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה, על אלף שקל אתה לא מהמר ועל זה חיי תורה אתה מהמר? מה הספקות בכלל, מי יחזיק את התורה, רדפו אותנו רדפו את התורה מה יש להסתפק כאן?".

חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף סיפר על מסירות נפשו של אביו מרן זצ"ל למען התנועה, כאשר בכל תקופת בחירות היה מגיע לבית המדרש יחווה דעת ואומר זוהי שעת צרה לסגור את הגמרות וללכת לפעול, "זה מה שצריך לעשות כעת ואני מבטיח שכל מי שיפעל אבא יעמוד עליו בתפילה למעלה להצלחה בכל", קרא הגר"ד.

בסיום המעמד נשא דברים חבר מועצת חכמי התורה הגר"ר אלבז, יצוין כי זוהי הופעות הראשונה בכנס רשמי של תנועת ש"ס מאז היבחרו לכהן פאר במועצת החכמים.

הגר"ר בדבריו ציין את זעקתם של הגר"ש כהן והגר"ש בעדני למען התנועה ואמר "גאוני ישראל שמרן בחר בהם זועקים, אין להם שום אינטרס אישי כלל ועיקר, הכל למען עולם התורה", בדבריו קרא למנהלים, "אתם המנהלים שנבחרתם להיות מובילים של הדור הבא של עם ישראל חייבים ללכת מבית לבית להסביר את הדברים בבתי ישראל, אסור לחכות צריך לפעול בכל הכח, מפעלו של מרן בסכנה, אנחנו יום יום מדברים, יום יום צועקים, לא לחכות. תנועת ש"ס קמה להרמת קרנה של תורה, של קדושה וטהרה, של עם ישראל ולשמור על ערכינו ומנהיגנו הצדיקים אשר הם הנחילו לנו את הדרך אשר נלך בה".
IMG_6719

IMG_6732

IMG_6850

IMG_6852

IMG_6900

IMG_6917

IMG_9720

IMG_6842

IMG_6842 (1)

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תסתכלו טוב על התמונה איאטולי דאוד יוסף שר"י ליד הרב אלבז שניהם משוכנזים שניהם ברברים ומגעילים
  זה שס של מרן ע"ה? זה אירןשס

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. דרעי לא שומע לרבנים. אסור לבחור שס. בכל מפלגה צריך דעת תורה. ולשס אין דעת תורה.

  הרב דוד יוסף אסר על אברכיו לעבוד לשס בימי ישי, פתאום עכשיו זה צוו השעה ??

  איפה מרן איפה היה מרן???

  בשם ה' נעשה ונצליח עם ישי |
  הגב
 3. האם באמת וויתור על חודשיים משכורת, וזריית חול בעיני הציבור על הליכה הבייתה, זה ראייה שכוונותיו לשם שמיים??

  יש מישהו שמאמין בזה??

  דרעי ידוע כנוכל גדול, גם גאוותן, משוכנז ושמאלן.

  כולנו עם הרב מאזוז, שגם הוא כל כוונתו לשם שמיים. ושם שלוחו אלי ישי ישמע בקולו.

  בשם ה' נעשה ונצליח עם ישי |
  הגב
 4. חחח ויתר על המשכורת שלו.. קיבל בכפל כפליים במטבע אמריקאי מרכניץ.

  תחמן |
  הגב
 5. לדרעי אין אינטרס…………..גם לדומרני אין…………זה מה שהוא חושב על הרמה של בוחריו?…………….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב