נשיא 'מועצת חכמי התורה': "ללכת ללשכת הגיוס אך לא להתפתות"

ראש ישיבת 'פורת יוסף' ונשיא 'מועצת חכמי התורה' של ש"ס הגאון רבי שלום כהן הורה היום לתלמידיו להתייצב בלשכות הגיוס אך יחד עם זאת להיזהר מפיתויים הבאים מתוך המחנה: "להדריך את הבחורים בלכתם ללשכת הגיוס, וגם לבקש מהם לדווח על כל ניסיון שכנוע ופיתוי". כתב הגר"ש

ראש ישיבת 'פורת יוסף' ונשיא 'מועצת חכמי התורה' של ש"ס הגאון רבי שלום כהן הורה היום לתלמידיו להתייצב בלשכות הגיוס אך יחד עם זאת להיזהר מפיתויים הבאים מתוך המחנה: "להדריך את הבחורים בלכתם ללשכת הגיוס, וגם לבקש מהם לדווח על כל נסיון שכנוע ופיתוי". כתב הגר"ש.

לאחר הסיכומים מול צה"ל במסגרתם יתאפשר לבחורי הישיבה החרדיים להתייצב ביום נפרד, התקבל הרושם כי משבר הגיוס מול החרדים בכל הנוגע להתייצבות לצו ראשון – בא אל פתרונו. אולם כעת מסתבר כי למרות כל זאת הרבנים חוששים מפיתויים כאלה ואחרים העומדים בפני הבחורים.

במכתבו שנחשף ב'קול חי' נכתב: "כל המפתים והמסייעים הם בכלל מחטיאי הרבים, וכתב רבינו הרמב"ם שאין להם חלק לעולם הבא, ואובדין ונידונין על גודל רשעם וחטאתם".

F140817YS72
הגר"ש כיוון במכתבו נגד חרדים מתוך המחנה המפתים בני ישיבות להתגייס: "על כן אזרז שחלילה לבחור באיזה רמה לימודית שהוא, או לנשוי אפי' נמצא בקשיי פרנסה, לעזוב את משמרת הקודש ח"ו, ולא להתפתות לכל מיני גורמים "חרדים" או שאינם חרדים המבטיחים לו עתיד של כסף וכבוד אם יצטרף לאיזה מסלול אפי' קצר מאוד".

בהמשך כותב הגר"ש כי "כל המפתים והמסייעים הם בכלל מחטיאי הרבים, וכתב רבינו הרמב"ם שאין להם חלק לעולם הבא, ואובדין ונידונין על גודל רשעם וחטאתם".

כזכור עמדת גדולי ישראל חברי מועצות גדולי התורה וחכמי התורה כי על בחורי הישיבות להתייצב בלשכות הגיוס: "על דעת גדולי ישראל שליט"א נתבקשנו להודיע כי אין שינוי בעמדת מועצת גדולי התורה מישיבתה בכ"ה מנחם אב תשע"ב אשר בה הוחלט כי כל בן ישיבה הנקרא להתייצב בלשכת הגיוס עליו להתייצב ולא לחתום על שום מסמך (פרט למסמך של פרטים אישיים) ויקדש שם שמים בהליכותיו", נאמר במודעה. שפורסמה בעיתונות

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חכ"ש כהן ממש לא אכפת לו לא מהחיילים ולא מבחורי ישיבות העיקר שדרקי שופך זלוטס
  תסתכלו החבר'ה שסביבו הם סופר נבלות חבורת טאמאעים שמחפשים כמה שיותר לפטם הכיס שלהם זו היאדאולוגיה שלהם מחופשת בכובע וחליפה כמובן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מרן החכם שלום מעולם לא התיר להתייצב ,אך מורה למי שחלש אופי -פחדן והולך למקום הטומאה לשכת הגיוס, שיזהר על נפשו שלא יפילו אותו לצבא השמד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מרן הרב עובדיה זצ"ל לא היה קיצוני כמו חש"ך, מי שלא לומד ושיש לו קשיי פרנסה הרב תמך שילך למסדרות חרדיות באקדמיה או בצבא.

  אשר |
  הגב